Bądź ambasadorem nieba!

22 października 2018

„Dziel się dobrą nowiną o Jezusie Chrystusie... bądź ambasadorem nieba!”  

Zawsze sprawia mi ogromną radość, kiedy słyszę świadectwa ludzi, których życie zostało zmienione dzięki Bożej miłości. Dlatego właśnie przez kilka kolejnych dni będę chciał dzielić się z wami historiami niezwykłych nawróceń z islamu na chrześcijaństwo. Te świadectwa pochodzą z książki Dawida Garrisona, „A Wind in the House od Islam” („Wiatr w domu islamu”).  

Posłuchajcie historii Hakima: „Jako muzułmanie, Hakim i jego znajomi wierzyli, że Jezus był tylko jednym z proroków Izraela. „Gdyby ktoś powiedział nam, że Jezus jest Synem Boga, byłoby to dla nas bardzo trudne do przyjęcia. Koran mówi, „Jeśli uważasz, że Jezus jest Bogiem, jesteś kafir (poganinem)”. Tak więc, gdyby ktoś twierdził, że Jezus jest Bogiem, zabilibyśmy go. Kiedy byłem muzułmaninem, podpalałem kościoły dla Allaha”. „Przyjąłem ewangelię ponieważ trafiła w mój sposób rozumowania. W tamtym czasie, nadzorowałem cztery meczety i szkoliłem 300 nauczycieli islamu. Pewnego dnia jeden z lokalnych afrykańskich ewangelistów dał mi Nowy Testament (Injil) po arabsku. Wcześniej uważałem, że wszystkie Injile są zafałszowane i niewiarygodne, ale ten był po arabsku. Wierzyłem, że język arabski jest językiem Boga, więc nie mógł być zafałszowany. Na początku ewangelista mówił mi o rzeczach, z którymi generalnie muzułmanie się zgadzają: że Jezus przyjdzie znowu, a tych którzy w niego nie uwierzyli, zniszczy swoim tchnieniem. Tak też naucza Koran, wiec poczułem się zdezorientowany. Modliłem się do Allaha, „Ty znasz moje serce. Jeśli jest coś, co powinienem zrobić, pokaż mi to”.”  

Tamtej nocy, Isa (Jezus) objawił mu się we śnie. Hakim oddał Mu swoje życie, a przez jego świadectwo ponad 300 szejków (tych uważanych za mądrych ze względu na głęboką znajomość islamu), przyjęło Pana i zostało ochrzczonych!  

Cóż to musiało być za święto w niebie... a jaka radość dla Hakima!  

Zachęcam cię do dzielenia się dobrą nowiną o Królestwie z tymi, którzy jeszcze nie znają Jezusa. Tak jak ten Afrykańczyk zrobił to wobec Hakima. Tak... idź jako ambasador nieba i dziel się dobrą nowiną! :)  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...