Bądź cudem dla kogoś w tym tygodniu

12 grudnia 2020

W czasie izolacji i dystansu społecznego szczególnie cenne stają się najmniejsze nawet przejawy troski i słowa otuchy. W tym tygodniu „Cuda każdego dnia” zapraszają czytelników do finansowego wsparcia tej służby. Twój dar pomoże w jej kontynuacji! Czy mógłbyś z modlitwą rozważyć możliwość zaangażowania się finansowo? A jeśli już dokonałeś wpłaty, to bardzo serdecznie dziękujemy!
Wesprzyj projekt  

 

Na YouTube można znaleźć historię o małej dziewczynce, która idzie do sklepu, by kupić swojej starszej siostrze naszyjnik. Ich matka zmarła, a dziecko chce, by jej siostra poczuła się szczęśliwa, chce zobaczyć znowu jej uśmiech. Dziewczynka ma jednak tylko kilka drobnych w kieszeni. Mimo to właściciel sklepu postanawia podarować jej naszyjnik. Powiem wam, dlaczego ta historia mnie tak porusza.  

– Bóg kocha dzieci i tych, którzy są jak one. Jezus powiedział: „Zostawcie dzieci w spokoju. Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie, ponieważ do takich jak one należy Królestwo Niebios” (Ewangelia Mateusza 19,14). Niech twoja wiara będzie prosta, dziecięca. Wystarczy, by poruszyła serce Ojca.  

– Wszystko jest darem i łaską. Na nic sobie nie zasłużyliśmy, ale Bóg, nasz Ojciec jest twoim YHWH Yireh, Panem, który zaopatruje (Księga Rodzaju 22,14) i chce zatroszczyć się o wszystkie twoje potrzeby. Biblia mówi: „A mój Bóg w pełni zaspokoi każdą waszą potrzebę według swego bogactwa w chwale, w Chrystusie Jezusie” (List do Filipian 4,19).  

– Hojność jest kluczem otwierającym drzwi błogosławieństwa. Dziecko przynosi kilka swoich monet. Sklepikarz ofiarowuje naszyjnik. Starsza siostra opiekuje się młodszą. Biblia zachęca nas, byśmy „(…) czynili dobro, bogacili się w dobre uczynki, byli hojni i chętnie dzielili się z innymi” (1 List do Tymoteusza 6,18).  

– Możemy również stać się cudem w czyimś życiu, podobnie jak ta mała dziewczynka.  

Poprzez ciebie ktoś może odnaleźć nadzieję i znowu się uśmiechać.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...