Bądź dla siebie życzliwy

10 marca 2022

Nie wiem jak ty, ale ja czasem mam problem z podjęciem decyzji. Myślę o danej sprawie, modlę się, robię listę za i przeciw, ale i tak na końcu nie wiem, czy dokonałam dobrego wyboru. Często po podjęciu decyzji żałuję, chciałabym coś zmienić, ale bywa, że jest za późno. Bardzo mnie to wtedy obciąża.
Jak to jest u ciebie? Czy również za bardzo przejmujesz się tym, by wszystko było perfekcyjnie, by nie popełnić błędu?
W Słowie Bożym znajdujemy obietnicę, która przynosi wielką ulgę: „Pamiętaj o Panu na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki” (Prz 3,6) oraz
„Powierz Panu swoje sprawy, a wtedy ziszczą się twoje zamysły” (Prz 16,3).

Powierz Mu sprawę i zaufaj, że Bóg wyprostuje twoje ścieżki i nawet jeśli wybrałeś błędnie wszystko obróci ku dobremu. On zna koniec od samego początku, a Duch Święty, który jest w tobie, będzie kierował twoimi myślami.

Czy chcesz się uczyć takiego podejścia? Kiedy ze swojej strony dasz wszystko, poważnie potraktujesz temat, rozważysz wszystkie opcje, powierzysz problem w modlitwie Bogu, posłuchasz rady innych i zaufasz prowadzeniu Ducha Świętego, a następnie po prostu wyluzujesz, okażesz sobie wyrozumiałość i życzliwość. Przestaniesz się biczować, jeśli coś pójdzie nie po twojej myśli, bo przecież teraz ta sprawa jest już w rękach Boga.

Pomódlmy się razem:
„Ojcze, tak bardzo potrzebuję Twojej pomocy, Twojej mądrości i rozeznania, również dzisiaj, kiedy stoją przede mną nowe decyzje do podjęcia. Chcę uczyć się słyszeć głos Ducha Świętego, który mnie prowadzi, i zaufać Ci, że nawet jeśli popełnię błąd, Ty możesz go naprawić dla mojego dobra i swojej chwały! Chcę odpocząć w Twojej nieograniczonej łasce dla mnie. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...