Bądź mocny!

13 września 2019

W tym tygodniu będziemy chcieli wspólnie poznawać moc i potęgę Boga, ale też Jego pragnienie, by cię prowadzić, wspierać i dodawać ci otuchy! Czy jesteś gotowy? W Starym Testamencie czytamy historię o Bożym ludzie i jego wędrówce po pustyni – od wyjścia z Egiptu aż do wejścia do Ziemi Obiecanej. Zanim tam dotarli, musieli stoczyć wiele walk, ale Bóg był z nimi.  

Dzisiaj szczególnie chciałbym opowiedzieć ci o jednym zdarzeniu… Kiedy pewnego dnia wrogowie zaatakowali Izrael, Mojżesz otrzymał od Boga konkretne wskazówki – miał wspiąć się na górę, by się modlić, podczas gdy Jozue walczył w dolinie. W Biblii czytamy: „Podczas bitwy było tak, że gdy Mojżesz trzymał swoje ręce w górze, przeważał Izrael, a kiedy je opuszczał, przeważali Amalekici” (Księga Wyjścia 17,11). Mojżesz nie był sam. Aron i Chur podtrzymywali jego ręce. Czytamy: „Ale ręce Mojżesza zdrętwiały. Wzięli zatem kamień. Ustawili go tak, że Mojżesz mógł na nim usiąść, a potem Aaron i Chur podtrzymywali jego ręce, jeden z prawej, a drugi z lewej strony. Dzięki temu ręce Mojżesza pozostawały w górze, niezmiennie aż do zachodu słońca” (Księga Wyjścia 17,12).  

Czasem potrzebujemy kogoś, kto nam pomoże. Kogoś, kto pomoże podtrzymać nasze ramiona, podtrzyma nas dobrym słowem, uśmiechem, odrobiną zachęty. Właśnie to chcę robić poprzez „Cuda Każdego Dnia”. Chciałbym podtrzymywać twoje ramiona w górze i zachęcać cię, byś ich nie opuszczał! Bóg nie wypowiedział jeszcze ostatniego słowa. Zwycięstwo przyjdzie. Ziemia Obiecana jest przed tobą. Dasz radę! Bądź silny! To wróg ma się poddać, nie ty. Ty jesteś zwycięzcą dzięki Temu, który cię kocha!  

I nie zapominaj… Twój Jozue – Pan Jezus – już zwyciężył! On jest zwycięzcą, a ty zwyciężasz dzięki Niemu! Zakończmy modlitwą: „Panie, dziękuję Ci za Twoje Słowo, które dodaje mi otuchy i wzmacnia moją duszę. Chcę być silny, walczyć, ufać Tobie w każdej chwili. Wierzę, że mogę zwyciężyć, ponieważ Ty mi to umożliwiłeś – bo Ty dla mnie zwyciężyłeś. Dziękuję Ci za wszystkie Twoje dary i błogosławieństwa! W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...