Bądź prawdziwie wolny!

1 lutego 2020

Kontynuujemy rozmyślania w oparciu o książkę Johna Bevere'a pt. Zabójczy kryptonit: Zniszcz to, co kradnie twoje siły. Czy usłyszałeś Boży głos pokazujący, co stoi na przeszkodzie, byś mógł w pełni doświadczać Jego mocy? Z pomocą Bożego Słowa chciałbym skupić się dzisiaj na tym, w jaki sposób możemy uwolnić się od krzywdzących skutków tego, co nas zniewala i osłabia. Biblia uczy: „Podporządkujcie się zatem Bogu, przeciwstawcie diabłu, a od was ucieknie” oraz: „Czuwajcie i módlcie się, abyście nie zawiedli w czasie próby. Duch wprawdzie pełen chęci, ale ciało – słabe” (Ewangelia Marka 14,38).

Ta walka odbywa się na czterech poziomach:
1. posłuszeństwa: powinniśmy szanować Bożą wolę i przestrzegać Jego przykazań;
2. przeciwstawienia się: poprzez ucieczkę albo odcinanie się od tego, co prowadzi do grzechu (oczywiście odpowiednio do sytuacji);
3. czuwania: jak wartownik, strażnik, który zapobiega atakowi wroga;
4. modlitwy: to jedna z ofensywnych broni chrześcijanina.
Czas, by w pokorze i szczerości serca stanąć przed Panem, przynosząc Mu wszystko, co Go nie chwali, co hańbi Jego imię albo co blokuje Jego moc w twoim życiu. Życie bez grzechu, bogate w dobre uczynki jest możliwe! Tak, jesteś żywym kamieniem w Kościele, powołanym, by zwyciężać. Niezniszczalnym i niezwyciężonym, tak jak ciało Chrystusa. Czy to nie jest niezwykłe powołanie? Jutro przyjrzymy się, czym jest ciało Chrystusa!

Niech Bóg cię błogosławi!
 

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...