Bądź źródłem zachęty

30 czerwca 2022

„A jednak nikt z ludzi nie ujarzmił jeszcze języka, tego krnąbrnego zła, pełnego śmiercionośnego jadu. Sławimy nim Pana i Ojca i przeklinamy nim ludzi, stworzonych na Boże podobieństwo. Z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo. Tak, drodzy bracia, być nie powinno. Czy z tego samego źródła może wypływać woda słodka i gorzka?” (Jakub 3,8-11)
Zostałeś stworzony na obraz Boży. Ukształtowany na Jego chwałę, po to by twoje życie miało wpływ na innych na tej ziemi… jak? Mówiąc tak jak Bóg mówi.

Niezależnie od tego gdzie pracujesz, jaką masz sytuację rodzinną, jak postrzegają cię inni… jesteś stworzony na obraz żyjącego Boga. Twoje życie jest świadectwem Jego łaski i Jego miłości. Stawiam dzisiaj przed tobą wyzwanie - mów tak jak mówi Bóg. Nie pozwalaj sobie na oszczerstwa czy plotki. Niech krytyka nie przechodzi ci przez usta. Niech twoje serce będzie na nią zamknięte. Obmawianie potraktuj jak 'personę no grata'.
Zostałeś oddzielony dla Boga. Twoje usta są oddzielone dla Niego. On jest taki cudowny, chwal Go, uwielbiaj i podziwiaj, kochaj Go kochając i błogosławiąc innych i używaj swoich ust jako instrumentu do niesienia zachęty.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...