Bóg był z tobą w twojej przeszłości

3 września 2022

Dawno temu poprzez cudowny „przypadek” poznaliśmy z mężem wspaniałe małżeństwo, które stało się dla nas przykładem i zachętą – Carol i Kyle'a.

W ciągu tych lat rozwinęliśmy głęboką przyjaźń, ale też usłyszeliśmy o dramatycznej przeszłości ich związku. To historia o zdradzie, rozwodzie, wybaczeniu, ponownym ślubie. Carol, która w międzyczasie szczerze otworzyła się na działanie Boga, doświadczyła tego, o czym mówi Ewangelia. Przebaczenia grzechów oraz siły i odwagi, by przebaczyć mężowi. Gorliwe modlitwy Kyle'a i jego zabiegi, by odzyskać żonę, zostały wysłuchane. Niedługo jednak po ponownym ślubie przyszła kolejna próba, której nie udźwignęłaby niejedna z nas. Kolejna zdrada męża. „Jak ponownie zaufać? Jak przebaczyć? Czy mogę mieć nadzieję, że to się nie powtórzy? Że uda się żyć z tym dalej?” – to były trudne decyzje dla Carol. Bóg, którego pokochała, którego się uchwyciła, dał jej nową siłę, by przebaczyć. By na nowo zaufać, dać szansę. W tym czasie jej mąż wyznał swój upadek przed innymi w społeczności, do której chodzili, i publicznie poprosił o wybaczenie i modlitwę. Razem wzięli też udział w terapii dla par, prowadzonej w ich kościele.

Dzisiaj są wielkim świadectwem tego, że Bóg działa. Dzięki Jego mocy nie tylko mogli sobie wybaczyć, ale też każdego dnia widzą u siebie zmiany. „Tego wszystkiego, co wydarzyło się w naszym życiu, Bóg użył dla naszego dobra – byśmy stawali się coraz bardziej podobni do Jezusa” – mówią.
Teraz, kiedy już wiedzą, jak wspaniale może być w małżeństwie, jaką intymną jedność mogą mieć między sobą, twierdzą, że byliby gotowi przejść jeszcze raz przez to wszystko, by dojść do tego, co mają dzisiaj.
Nie poddawaj się, Bóg ma najlepsze rozwiązania! Otwórz się na Niego. Pozwól Mu działać. W twoim związku, w twojej relacji z może już dorosłym dzieckiem, z rodzicem, z którym od dawna nic cię nie łączy.
Bóg jest cudotwórcą. Nie ma w jego języku słowa „niemożliwe”. Potrzebuje jednak do tego twojej zgody, twojego otwartego serca, twojej wiary, że On może i chce.
Tak, Jego największym pragnieniem jest przywrócenie ci pokoju i równowagi. Obudzenie w tobie miłości i odwagi do przebaczenia. Pozwól na to, a efekty zostaw Jemu. On będzie działał też w sercach twoich bliskich.

„Panie, Ty widzisz, jakie czuję zranienie, ile jest we mnie żalu i poczucia krzywdy. Przychodzę do Ciebie z tym wszystkim, wylewam mój ból przed Tobą i czekam na Twoje uleczenie. Pomóż mi wybaczyć i zaufać na nowo. Pomóż mi żyć tą pełnią, którą obiecałeś. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...