Bóg chce dać ci przyszłość i nadzieję!

7 maja 2021

Czujesz się jak więzień w swoim własnym życiu, bez przyszłości? Jesteś pod ścianą? Mam dla ciebie dobrą wiadomość: Bóg chce dać ci przyszłość i pokazać nowe horyzonty!
„Ja wiem, jakie wiążę z wami plany – oświadcza Pan. – To plany o pokoju, a nie o niedoli. Chcę wam dać szczęśliwą przyszłość i uczynić was ludźmi nadziei” (Księga Jeremiasza 29,11).

Być może okna twojego mieszkania, podobnie jak okna wielu mieszkań w wielkim mieście, wychodzą na małe podwórko albo na ścianę sąsiedniego budynku. A kiedy zamykasz oczy, marzysz o szerokiej przestrzeni rozciągającej się aż po horyzont. Niestety, twoje fizyczne oczy widzą co innego.
Czasami podobnie jest z nami. Mamy poczucie, jakbyśmy byli przyparci do muru, który przysłania nam słońce i, co gorsza, wydaje się, że jest on nie do ruszenia. Ale Bóg, jako dobry Ojciec, chce znów pokazać ci przyszłość, nowy horyzont. Wierzysz w to?

Pomódlmy się razem: „Panie, nie widzę horyzontu. Czuję się uwięziony, w sytuacji bez wyjścia, ale przez wiarę chcę przyjąć Twoją pomoc. Poszerz moje widzenie i pokaż mi nowe horyzonty. Ufam Ci. W Tobie jest moja nadzieja. W Twoim imieniu, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...