Bóg chce pokazać ci wspaniałe rzeczy

9 października 2019

Czy kiedykolwiek potrafiłeś tak komuś zaufać, by powierzyć mu swój wielki sekret? Bóg tobie, Swojemu dziecku ufa... i chce objawić ci wspaniałe rzeczy! Prorok Jeremiasz tak pisze: „Wołaj do Mnie, a odpowiem ci i oznajmię ci rzeczy wielkie i niedostępne, których nie jesteś świadom!” (Księga Jeremiasza 33,3)
Bóg nie jest dyktatorem wymagającym byś najpierw udowodnił, że jesteś godny zaufania. Nie! On objawia się tym, którzy Go szukają, tym, którzy wołają do Niego i chcą Go usłyszeć. On powiedział: „Wzywaj Mnie, a odpowiem ci”. To ważne: wzywaj Mnie. Inaczej mówiąc, wołaj do Mnie, mów do Mnie. Kolejnym logicznym krokiem jest... słuchaj Mnie. Może czytasz to i mówisz sobie: „Bóg do mnie nie mówi. Nigdy. Dlaczego tym razem miałoby być inaczej?”

To się zmieni jeśli zaczniesz nastrajać się na Jego głos. Wycisz wszystko co tworzy 'harmider', co cię rozprasza i skoncentruj się na Jezusie. Na tym kim On jest i co dla ciebie uczynił. Zacznij po prostu od dziękowania Mu. Potem otwórz swoje serce i powiedz Mu co cię obciąża. A następnie zapisz to, co przychodzi ci na myśl: werset, pieśń, modlitwę, myśl... Po prostu ją zapisz.

Nie pozbawiaj się tego, co On chciałby ci powiedzieć. On chce objawić ci wielkie rzeczy, podzielić się z tobą tajemnicą. Czy nastawisz swoje ucho dzisiaj na Niego? Czy pozwolisz Jezusowi uczynić dzisiaj cud?  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...