Bóg cię chroni!

2 czerwca 2021

Nawet teraz, przyjacielu, Bóg roztacza nad tobą swoją ochronę i moc. Wiedziałeś o tym?
Aniołowie są pewnego rodzaju przedłużeniem ramienia Boga. Oni przekuwają w działanie Bożą wolę, choć raczej rzadko widzimy ich naszymi fizycznymi oczyma. Biblia mówi: „Czy nie są oni wszyscy duchami do posług, posyłanymi do pomocy tym, którzy mają odziedziczyć zbawienie?” (List do Hebrajczyków 1,14).
Ale nawet jeśli nie widzimy ich fizycznie, wielu ludzi mówi o ich interwencji, ich mocy, która jest ogromna w porównaniu do naszej.

Pewnego dnia, kiedy wyjeżdżałem z parkingu, jakiś człowiek machał, żebym się zatrzymał. Gwałtownie wcisnąłem więc hamulec, myśląc, że chce mi coś powiedzieć. Nagle zza budynku wyjechał samochód na pełnym gazie. Zszokowany patrzyłem za samochodem, który wręcz przeleciał obok, ponieważ właśnie uniknąłem wypadku, który mógł okazać się śmiertelny. Odwróciłem się, by podziękować temu mężczyźnie, ale on w ułamku sekundy zniknął. Pamiętam go. Był wysoki, wysportowany, ubrany w lekko lśniący, niebieski dres. Różnił się od typowego sąsiada z mojej okolicy. Dając mi znak, bym się zatrzymał, nie mógł widzieć tamtego samochodu, bo on wyskoczył z tyłu. A potem zniknął, zanim zdążyłem mu podziękować. Jestem przekonany, że to był anioł posłany przez Boga, by mnie ochronić.

Aniołowie istnieją i dość często interweniują, kiedy wróg chce nas uderzyć czy nawet doprowadzić do śmierci. Suwerenny Bóg działa w naszym życiu i potrafi wyciągnąć nas z najbardziej dramatycznych sytuacji.
Bądź pewien, że Bóg czuwa nad tobą.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...