Boża ekonomia

9 grudnia 2020

„Cuda każdego dnia” w języku polskim rozsyłane są już od trzech lat i – dzięki Bogu – poruszyły i zmieniły życie wielu. Wierzę, że również twoje. W tym tygodniu chciałbym poruszyć temat szczodrości. Będzie to też tydzień, podczas którego „Cuda każdego dnia” zaproszą cię do finansowego wsparcia, dzięki któremu ta służba będzie mogła być kontynuowana, a my będziemy mogli oglądać zmiany w życiu czytelników. Chciałbym cię prosić, byś z modlitwą rozważył wsparcie tej służby również finansowo: jednorazowo lub jako comiesięczną wpłatę. Jeśli chciałbyś przekazać swój datek, kliknij tutaj... Dzięki twojej pomocy wiele kolejnych osób otrzyma pociechę, nadzieję i zachętę do życia wolnego od lęku.  

 

Czy ze szczodrością związane są jakieś obietnice Boże? O, tak! Bóg w swoim Słowie składa więcej obietnic dotyczących hojności niż czegokolwiek innego. Szczodrość jest też jedną z kluczowych cech mających wpływ na nasz osobisty rozwój duchowy i błogosławieństwo, gdyż jak czytamy: „Dawajcie, a będzie wam dane; wtedy porcję dobrą, ugniecioną, ubitą i z naddatkiem wsypią w wasze zanadrze, bo jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą” (Ewangelia Łukasza 6,38).  

Tak działa u Boga prawo dawania i otrzymywania. Dajemy i jest nam dane. Jak to możliwe?  

Teoretycznie, jeśli oddam komuś swoją kanapkę, to już jej nie mam! Chyba że popatrzymy na to z innej perspektywy. Daję kanapkę i w zamian otrzymuję uśmiech, wdzięczność. To zaspokaja moje serce, wypełnia je radością. Daję coś, ale też otrzymuję coś o większej nawet wartości! Kto nie potrzebuje uśmiechu, wdzięczności czy usłyszenia słów: „Dziękuję, że żyjesz”? Widzisz, dobrze jest dawać!  

Jezus uczył, że w dawaniu jest o wiele więcej szczęścia i błogosławieństwa: „(…) pamiętajcie o słowach Pana Jezusa, który sam powiedział: Więcej szczęścia jest w dawaniu niż braniu” (Dzieje Apostolskie 20,35).  

Bycie szczodrym nie przychodzi mi naturalnie i czasem był to bolesny proces. Jednak stale przekonywałem się, że dając Bogu, otrzymuję od Niego daleko więcej. Bóg polecił nam dawać, bo chce, by nasze życie było ubogacone. Jemu podoba się nasza hojność, która uruchamia Jego błogosławieństwo. Podziękujmy Bogu za Jego wspaniałą zasadę dawania i otrzymywania, i poprośmy Go, by mógł przez nas przejawiać swoją szczodrą naturę!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...