Bóg cię nagrodzi!

2 stycznia 2020

Czy chcesz podobać się Bogu? Biblia mówi, że bez wiary nie możemy podobać się Bogu. W 11 rozdziale Listu do Hebrajczyków znajdujemy cały rozdział o wierze. Warto go dogłębnie przestudiować, by nasza wiara mogła wzrosnąć.  

Może ciągle wątpisz, nie wierzysz, że Bóg istnieje... Mówi o tym List do Hebrajczyków 11,6: „Bez wiary – przeciwnie – nie można podobać się Bogu. Kto bowiem przychodzi do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i nagradza tych, którzy Go poszukują”.  

- Wiara w Boga jest pierwszym krokiem. To wiara w Jego istnienie, w Jego zbawienie przez Jezusa, Jego Syna. To wiara w przebaczenie grzechów. To wiara w Jego łaskę.  

- Wiara Bogu to kolejny krok. To wiara w Jego obietnice, w Jego doskonały plan dla twojego życia, w Jego bezwarunkową miłość do ciebie. To wiara bez oglądania. Przychodząc do Boga, otrzymujesz obietnicę. Odnosi się szczególnie do ciebie, który wierzysz, że On istnieje. Bóg nagradza tych, którzy Go poszukują. Użyte tu słowo „nagradzać” w biblijnym języku greckim oznacza „wypłacać wynagrodzenie”. Wystarczy twoja wiara, że On istnieje, by Bóg zaczął działać. Chwała Mu!  

Szukaj dzisiaj Boga całym swoim sercem. (Przeczytaj Księgę Jeremiasza 29,11). Bóg chce, byś Go znalazł. Ponieważ wierzę w Boga, a także ponieważ wierzę Bogu, mogę powiedzieć, że On wynagrodzi ci to, że szczerze Go szukasz! On wypłaci ci twoje wynagrodzenie! Wierzę, że ta myśl pomoże ci wzmocnić twoją wiarę i zrobić postępy w naśladowaniu Boga. Pomódl się razem ze mną: „Boże, mój Ojcze, proszę Cię, byś przebaczył mi moją chwiejną wiarę. Tak, wierzę, że Ty istniejesz i że mnie nagrodzisz, ponieważ szczerze Cię szukam. Uwolnij mnie od mojego sceptycyzmu, wzmocnij moją wiarę. Ty wiesz, jak bardzo chcę się Tobie podobać! Wyznaję, że Ty jesteś Wszechmocnym Bogiem, który żyje we mnie. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...