Bóg daje ci swoje odpocznienie

14 kwietnia 2020

Czasami nasz komputer albo smartfon się zawiesza. Jestem pewny, że coś takiego już ci się przytrafiło: za dużo otwartych aplikacji w tle, za dużo zajętej pamięci. W takim przypadku pomaga proste restartowanie urządzenia. Przez kilkanaście sekund ekran pozostaje czarny, a potem urządzenie prosi cię o ponowne wpisanie hasła. Po restartowaniu bardzo często działa o wiele lepiej i szybciej!

Coś takiego przytrafiło mi się kilka lat temu podczas mojego urlopu sabbatical. Bóg pozwolił mi na nowo „naładować się” duchowo i fizycznie. Od pewnego czasu nie potrafiłem twórczo myśleć. Czas odnowy sprawił, że wszystko wróciło do normy, pozwalając mi funkcjonować nawet szybciej i z odnowioną pasją! W tym okresie Bóg dał mi pomysł pisania Cudów każdego dnia, które teraz są błogosławieństwem dla wielu i modlę się, by były też nim dla ciebie.

Czy wiesz, że sam Bóg odpoczywał? Po sześciu bardzo zajętych dniach tworzenia świata Bóg siódmego dnia odpoczął. Później, w Dziesięciu Przykazaniach, ustanowił dla swojego ludu sabat. Ten cotygodniowy odpoczynek w Starym Testamencie reprezentował doskonały i wieczny odpoczynek, jaki pewnego dnia Jezus przyniesie, przychodząc na tę ziemię po raz drugi. Ten odpoczynek nie jest efektem naszej pracy. Można go znaleźć wyłącznie w Jezusie, który mówi do nas: „Przyjdźcie do mnie wszyscy zapracowani i przeciążeni, ja wam zapewnię wytchnienie” (Ewangelia Mateusza 11,28).

Czujesz się spracowany, obciążony, wyczerpany itp? Przyjdź teraz do Jezusa. On jest twoim pasterzem i zapewni ci odpoczynek – zarówno fizyczny, psychiczny jak i duchowy.
Co możesz zrobić? Przeznacz kilka minut, by być sam na sam z Jezusem i pozwól, by On dotykał twojego serca. W nastrojeniu się na uwielbienie Jezusa pomoże ci wspaniała pieśń w wykonaniu Kari Jobe „Here” (Tutaj) „Przyjdź i odpocznij Tutaj znajdziesz dla siebie schronienie...”

Pozwól się Jezusowi poprowadzić (Jego serce jest łagodne i ciche), pozwól Mu cię uczyć (On jest doskonałym Nauczycielem), a znajdziesz spełnienie w Bożym odpocznieniu.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...