Bóg daje ci swoje odpocznienie

7 lutego 2018

Czasami, nasz komputer albo smartfon się zawiesza... jestem pewny, że coś takiego już ci się przytrafiło: za dużo otwartych aplikacji w tle, za dużo zajętej pamięci. W takim przypadku pomaga proste restartowanie urządzenia. Przez kilkanaście sekund ekran pozostaje czarny, a potem urządzenie prosi cię o ponowne wpisanie hasła. Po restartowaniu bardzo często działa o wiele lepiej i szybciej!  

Coś takiego przytrafiło mi się kilka lat temu podczas mojego urlopu naukowego. Bóg pozwolił mi na nowo 'naładować' się duchowo i fizycznie. Było tak, że od dłuższego już czasu nie potrafiłem twórczo myśleć. Ten czas odnowy sprawił, że wszystko wróciło do normy, pozwalając mi funkcjonować nawet szybciej i z odnowioną pasją! W tym okresie, Bóg dał mi też pomysł pisania "Cudów Każdego Dnia", które teraz są błogosławieństwem dla wielu i modlę się by i dla ciebie.  

Czy wiesz, że sam Bóg odpoczywał? Po sześciu bardzo zajętych dniach tworzenia świata, Bóg siódmego dnia odpoczął. Później, w Dziesięciu Przykazaniach, ustanowił dla swojego ludu - Sabat. Ten cotygodniowy odpoczynek w Starym Testamencie reprezentował doskonały i wieczny odpoczynek, jaki pewnego dnia Jezus przyniesie przychodząc na tę ziemię po raz drugi. Ten odpoczynek nie jest efektem naszej pracy. Można go znaleźć wyłącznie w Jezusie, który mówi do nas: „Przyjdźcie do mnie wszyscy zapracowani i przeciążeni, ja wam zapewnię wytchnienie." Mateusz 11,28  

Czujesz się spracowany, obciążony, wyczerpany, itp? Przyjdź teraz do Jezusa. On jest twoim pasterzem i On da ci odpoczynek, zarówno fizyczny jak i psychiczny i duchowy.  

Co możesz zrobić? Przeznacz kilka minut by być sam na sam z Jezusem i pozwól by On dotykał twojego serca. W nastrojeniu się na uwielbienie Jezusa może pomóc ci ta wspaniała pieśń w wykonaniu Kari Jobe, "Here"  

Pozwól się Jezusowi poprowadzić (Jego serce jest łagodne i ciche), pozwól Mu cię uczyć (On jest doskonałym Nauczycielem), a znajdziesz spełnienie w Bożym odpocznieniu.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...