Bóg jest Bogiem nowych początków

4 października 2022

Ciekawi mnie, ile punktów karnych nagromadziło się na twoim koncie. Jakim jesteś kierowcą? Czekasz niecierpliwie na dzień, w którym zostaną wykasowane? Fajnie jest zacząć od nowa, prawda, IMIĘ? Kiedy dostajesz czystą kartkę, którą możesz na nowo zapisywać. Tym razem postanawiasz, że będziesz uważniej kierować i bardziej się pilnować. No cóż: jak jest, wszyscy wiemy. Nie tak łatwo nam zmienić stare nawyki. Do czasu, kiedy konsekwencje naprawdę nas mocno uderzą. Kiedy na przykład odbiorą nam prawo jazdy. To może być moment, w którym się przestraszymy i postanowimy naprawdę coś zmienić.

Bóg jest Bogiem nowych początków, nowego startu, drugiej szansy.
Mamy taki piękny tekst w Biblii, który mówi o tym, że możemy przychodzić do Niego zawsze i wszędzie. Po każdej porażce, po każdym upadku. On nas nie odrzuci, ale przyjmie – i nie tylko nam wybaczy, ale i nas oczyści. Wyzeruje też wszystkie nasze rejestry. Możemy rozpocząć z nową kartą.
„Jeśli przyznajemy się do naszych grzechów, On jest wierny i sprawiedliwy – przebaczy nam grzechy i oczyści nas od wszelkiej nieprawości” (1 J 1,9).
Kiedy syn marnotrawny wrócił do Ojca, Ojciec nie tylko mu wybaczył, ale i go obdarował – wręczył nowe szaty i pierścień oraz nadał prawa i przywileje. Wow! To jest niesamowite, bo niewielu ludzi daje nam taki kredyt zaufania. Kiedy już się komuś narazimy, często zostajemy zaszufladkowani do kategorii „z tym już się nie zadajemy”.

Bóg nie jest taki!
Może teraz pogrążasz się w smutku, bo odszedł ktoś bliski, może załamały się twoje plany, runęły marzenia i nadzieje… Pamiętaj: cokolwiek cię rozczarowało i zasmuciło; niezależnie od tego, jak wielki okazał się twój upadek i co złego stało się z twojej winy; jakikolwiek by był twój ból – Bóg daje ci okazję, by rozpocząć na nowo. Świat się nie skończył, życie toczy się dalej. Bóg trwa przy tobie i chce być twoją siłą, nadzieją, przebaczeniem, pocieszeniem.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...