Bóg jest Skałą Wieczną

13 marca 2022

Drzewa potrafią żyć bardzo długo. My przemijamy, a one trwają…
Czy wiesz, że najstarsze drzewo w Stanach Zjednoczonych ma prawie 5000 lat? Odkryto je w Górach Kalifornii i stosownie nazwano „Matuzalem”. W Jerozolimie, w Ogrodzie Getsemani żyją podobno drzewa oliwne pamiętające jeszcze czasy Chrystusa. To dopiero długie życie! Tego rodzaju drzewo wzbudza szacunek. Kiedy stoisz obok takiego drzewa, myślisz sobie – istniało w czasach Gutenberga, Karola Wielkiego, Jezusa i może nawet jeszcze wcześniej!

W Biblii poznajemy wiele imion Boga. Jednym z nich jest Skała Wieczna. „Ufajcie Panu, odtąd i na zawsze! Gdyż Pan, Jahwe, jest skałą wieczną” (Iz 26,4).
Jak wiesz, Bóg był od zawsze i zawsze będzie istniał. On jest od zarania dziejów, niezmienny, nieskończony, wieczny.
Czego miałbyś się bać, wiedząc, że twoje życie jest w rękach tego, który jest Skałą? Możesz się na Nim oprzeć. On jest trwały, wieczny i wystarczająco mocny, by unieść wszystko, co cię przygniata czy niszczy.

Niech ta pieśń, której słowa niosą pociechę i zachętę, wypełni cię radością: „Ty przenosisz mnie przez cierpienie, Twoja miłość mnie nie opuści. Och, Boże, nie ma nikogo takiego jak Ty, Jezu, nikogo jak Ty…”  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...