Bóg jest źródłem wszelkiego dobra!

3 sierpnia 2021

Wiemy z doświadczenia, że kiedy niebo jest zachmurzone, nasze samopoczucie też nie jest najlepsze. Czujemy się wtedy zmęczeni, przygaszeni, nic nam się nie chce.
Takie reakcje są typowe, ale dla nas, dzieci Bożych, rzeczywistość może być inna! Wiemy, że nad chmurami życia zawsze świeci słońce sprawiedliwości. W Bogu – pomimo okoliczności i otaczającej nas beznadziei – możemy być radośni i pełni entuzjazmu.

Ktoś kiedyś powiedział, że mamy być termostatami, a nie termometrami. Inaczej mówiąc, to my decydujemy, jaka jest temperatura (termostat), a nie tylko ją wskazujemy (termometr). Przychodząc codziennie do Jezusa, możesz czerpać ze źródła wszelkiego dobra. On jest miłością, której tak bardzo potrzebujesz, radością, która cię zmotywuje i siłą, która cię wzmocni na kolejny dzień.

Tak więc, jeśli czujesz się wyczerpany, to czas, by przyjść do źródła i zaczerpnąć z niego to, czego potrzebujesz, by znowu tryskać życiem i energią!
Możesz być radosnym i pełnym entuzjazmu nawet wtedy, gdy wszystko wokół jest przygnębiające i smętne. Możesz czuć się zmotywowanym, nawet kiedy szara i ponura aura owładnie twój świat. Tak, z Bogiem to jest możliwe!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...