Bóg ma dla ciebie dzisiaj nowe błogosławieństwa…

3 marca 2020

Chciałbym, aby każdy z nas powtórzył za Jeremiaszem te słowa: „Sięgając do niej [nadziei] pamięcią, wciąż liczę na jedno: Niewyczerpane są dowody łaski Pana, Jego miłosierdzie nie ustaje, co rano daje o sobie znać na nowo - wielka jest Twoja wierność. Pan jest moim działem - mówię to z przekonaniem i w Nim pokładam nadzieję”. (Treny 3,21-24)  

Dobrze jest dziękować i chwalić Boga za Jego wierność – o czym też mówią słowa tej pięknej pieśni Boża łaska nigdy się nie kończy i każdego ranka odnawia się dla nas na nowo! Bywa jednak, że mamy tendencję do skupiania uwagi raczej na tym, co nam w życiu nie wyszło, zamiast na tym, co dobre!  

Jeśli tak masz, proponuję coś, co może ci pomóc: załóż dziennik wdzięczności. Wystarczy zaledwie kilka minut w ciągu dnia, by zapisać w nim to, za co jesteś wdzięczny, jakąś myśl, którą podsunął ci Duch Święty, jakiś nowy pomysł, coś co cię zainspirowało podczas czytania Biblii, itp.  

Zapisując myśli, uczymy się je wyrażać, rozwijamy też naszą wdzięczność do Boga. Jest to również wspaniałe lekarstwo na zmartwienia, bo na przykład po ciężkim dniu możesz przypomnieć sobie Jego wcześniejsze dobrodziejstwa w twoim życiu i na nowo zagłębić się w Jego dobroci. Bóg jest wierny, On się nie zmienia. Moją modlitwą jest, byś każdego dnia mógł żyć coraz bliżej Niego!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...