Bóg prowadzi cię na szczyt

17 grudnia 2019

Życie to nie jest spacer po równinach, dlatego mówimy o wzlotach i upadkach. Wszyscy, w takim czy innym momencie życia, przechodzimy przez doliny, niezbędne przemiany, zanim dotrzemy na szczyt góry. Czy dzieje się tak w twoim życiu?
Doliny są niezbędne, ale przechodzimy przez nie w dobrym towarzystwie. Przypomina nam o tym Biblia: „Pan jest pasterzem moim. (...) I choćbym nawet szedł doliną cienia śmierci, zła się nie przestraszę – bo Ty jesteś ze mną” (Psalm 23,1-4) .

Co jest twoją doliną? Nieuleczalna choroba, cierpienie, problemy finansowe, długi? Może smutek, samotność, rodzinne problemy, poczucie odrzucenia? Nie bój się cienia w dolinie. Przejdziesz przez nią bez strachu przed złem, bo Zbawiciel idzie z tobą. Przyjmij Jego Słowo z wiarą i pozwól się Mu wyciszyć:
- Ja jestem z tobą zawsze, aż do skończenia świata (Ewangelia Mateusza 28,20).
- Kocham cię miłością wieczną; okazuję ci bezgraniczną łaskę, która pociąga cię do Mnie (Księga Jeremiasza 31,3).
- Prowadzę cię na wyżyny; czynię twoje nogi jak u łani (Księga Habakuka 3,19).
- Troszczę się o ciebie tak bardzo, że noszę cię w swoich ramionach (Księga Izajasza 40,11).
- Chronię cię przed drapieżnikami, przed twoimi wrogami (Psalm 91,1-2).
- Nie opuszczę cię, polegaj na Mnie (Księga Jozuego 1,5).
- Otrę każdą twoją łzę, pocieszę cię, opatrzę twoje rany (Księga Objawienia 21,4).

Poza obecną doliną Bóg przygotował dla ciebie nowe szczyty, nowe zwycięstwa i nowy horyzont. Kiedy pochylony idziesz doliną i nic nie widzisz, pamiętaj, że Bóg jest dobrym Pasterzem. Jego laska i Jego kij cię pocieszają. On zachęca cię, byś podniósł głowę, byś z miejsca, w którym stoisz, zobaczył horyzont.
Uwierz, że Bóg wkrótce wyprowadzi cię z doliny na piękne wyżyny, w Imieniu Jezusa!
Jeśli modlisz się dzisiaj, by Bóg pokazał ci nowy horyzont, nowe terytorium, dołącz z pieśnią chwały do zespołu Vertical Worship „Frontiers” (Granice)

Życzę ci wspaniałego dnia w towarzystwie dobrego Pasterza.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...