Bóg przeprowadzi cię przez tę pustynię!

27 stycznia 2018

"Uważaj byś nie zapomniał o Tym, który cię prowadził po tej wielkiej i strasznej pustyni, pełnej węży, jadowitych gadów i skorpionów, po suchej, spragnionej ziemi; o Tym, który dobywał dla ciebie wodę z najtwardszej skały, o Tym, który cię karmił nieznaną twoim ojcom manną na pustyni, po to by cię nauczyć uległości, by cię wypróbować i w przyszłości darzyć tym, co dobre."
Księga Powtórzonego Prawa 8,15-16  

W Starym Testamencie, możemy przeczytać o niewoli dzieci Izraela w Egipcie. Bóg posłał wyzwoliciela by ich uratował z ucisku i poprowadził do Ziemi Obiecanej, choć mieli jeszcze 40 lat iść 'okrężną drogą' po pustyni,  

Suche, jałowe miejsce nie jest tym czego szukamy...a jednak kiedy lud Izraela wyszedł z Egiptu i znalazł się na pustyni, doświadczył cudu, a właściwie cudów:  

Rozdzielenia się Morza Czerwonego zobacz Psalm 106,9
Codziennej manny zobacz Psalm 78,24
Uzdrowienia zobacz Księga Liczb 21,9
Wody wytryskującej ze skały zobacz Księga Wyjścia 17,6  

Sytuacja, w której mamy poczucie, że jest bez wyjścia - to bardzo dobre miejsce by doświadczyć Bożego cudu. Przyjacielu, jeśli to jest dzisiaj twoja sytuacja, powiedz razem ze mną: "Panie, wierzę w Ciebie i Twoją miłość do mnie. Dziękuję Ci ponieważ to co wydaje mi się teraz pustynią jest właściwie miejscem gdzie Ty chcesz okazać swoją cudowną moc. Dziękuję Ci, że to co niemożliwe, Ty czynisz dzisiaj możliwym. Dziękuję Ci ponieważ to, co po ludzku jest niemożliwe - to dla Ciebie jest okazją by objawić Siebie.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...