Bóg przyjdzie ci z pomocą

12 listopada 2020

Czy dręczy cię pytanie „Dlaczego?”, odbierając spokój duszy w trudnym czasie pandemii? To normalne, że czujesz się rozdarty i zagubiony, przechodząc przez doświadczenia. To normalne, że zastanawiasz się, dlaczego to wszystko się dzieje... Oto, co mówi Boże Słowo: „Ja wiem, jakie wiążę z wami plany – oświadcza Pan. – To plany o pokoju, a nie o niedoli. Chcę dać wam szczęśliwą przyszłość i uczynić was ludźmi nadziei” (Księga Jeremiasza 29,11).

Taka deklaracja może wywołać jednak kolejne pytania. Skoro Bóg ma o nas myśli o pokoju, a nie o niedoli, dlaczego te nieszczęścia mnie dotykają? Skąd ta choroba? Dlaczego ta śmierć? Dlaczego, Boże??? Rzeczywiście choroby, katastrofy itp. mogą wzbudzić w nas złość. Jednak ta złość nie powinna być skierowana przeciwko Bogu, a przeciwko diabłu, który przychodzi tylko po to, by kraść, zabijać i niszczyć. A Jezus... On przyszedł, by Jego owce miały życie i to życie w całej pełni” (zobacz: Ewangelia Jana 10,10). Biblia mówi, że „sprawiedliwego też spotyka wiele nieszczęść, ale Pan wyzwala go ze wszystkich” (Psalm 34,20).
Zapewnia również, że gdy „sprawiedliwi wołają (...), Pan słucha i kładzie kres wszystkim ich udrękom. Pan jest bliski tym, których serce jest złamane, wybawia skruszonych na duchu” (Psalm 34,18-19).

Bóg cię podniesie. Jego plany dla ciebie to plany o pokoju, a nie o niedoli. On obiecał, że ci pomoże. On zawsze przyjdzie z pomocą w trudnych chwilach. On cię wyratuje. W Księdze Izajasza 41,13 Bóg zapewnia: „Gdyż Ja, Pan, jestem twoim Bogiem, trzymam twoją prawicę i mówię ci: Nie bój się, Ja ci pomogę!”. Proszę, pomódl się razem ze mną: „Panie, nie rozumiem, dlaczego przechodzę przez te trudności, ale postanawiam Ci zaufać, wyciszyć się i oprzeć na Twojej mocy. Dziękuję, że mi pomagasz. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...