Bóg troszczy się o ciebie!

17 września 2021

Księga Rodzaju mówi nam o Bogu, który jest Stwórcą wszechświata. Naukowcy oceniają, że istnieje około 200 miliardów galaktyk we wszechświecie – a więc na każdego człowieka żyjącego na świecie przypada mnie więcej 28 galaktyk. A każda z nich zawiera miliardy gwiazd. Na przykład, naszą galaktykę, Drogę Mleczną, tworzy ponad 200 miliardów gwiazd. Te liczby, na samą o nich myśl, przyprawiają o zawrót głowy!

I ten sam Bóg zatroszczył, się by pokryć naszą ziemię górami, jeziorami, rzekami... On stworzył wszystko z niczego, przez Swoje Słowo. I co więcej, On stworzył nas i wyposażył w pięć niezwykłych zmysłów, byśmy mogli w pełni doświadczyć bogactwa jego stworzenia. Czy wiedziałeś, że nasze kubki smakowe odnawiają się co dwa tygodnie, a nasze oczy potrafią rozróżnić do 10 milionów różnych odcieni kolorów?

Skoro Bóg, w swojej hojności, stworzył nas tak precyzyjnie i obdarował niezwykłymi zdolnościami, dlaczego mielibyśmy wątpić w Jego możliwości zatroszczenia się o każdego z nas? Czy uważasz, że Boże zaopatrzenie i pomnożenie zarezerwowane jest tylko dla tych miliardów gwiazd leżących miliony lat świetlnych od nas? Czy On z całą uwagą, nie zatroszczyłby się o tych, których stworzył na swój własny obraz, dla których posłał swojego Jedynego Syna? (Ewangelia Jana 3,16).

Boże zaopatrzenie jest również dla CIEBIE. Dlaczego?
- Ponieważ Bóg cię kocha (Ewangelia Jana 16,27).
- Ponieważ On osobiście woła cię po imieniu (Księga Izajasza 45,3).
- Ponieważ On pragnie troszczyć się o ciebie, zaspokajać twoje potrzeby! (Ewangelia Mateusza 6,28-34).
Nie martw się... Wszechmogący Bóg, Stworzyciel wszechświata jest blisko i osobiście troszczy się o ciebie!

Kliknij TUTAJ i posłuchaj tej pieśni uwielbienia, w wykonaniu Hillsong UNITED „So Will I” (Więc Ja Również). Ta pieśń jest pięknym przypomnieniem, że Stwórca galaktyk troszczy się o każdego z nas osobiście. On „nigdy nikogo nie zostawia”.

„Na Twoje Słowo
Setki miliardów galaktyk powstało
Tchnienie Twojego oddechu uformowało planety
Jeśli gwiazdy zostały stworzone, by Tobie oddawać chwałę, zatem ja również
Widzę Twoje serce we wszystkim co uczyniłeś
Każda płonąca gwiazda
Jest skrzącym sygnałem Twojej łaski
Jeśli stworzenie oddaje Ci chwałę, ja również!”

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...