Bóg troszczy się o ciebie!

2 grudnia 2018

Księga Rodzaju mówi nam o Bogu, Bogu który jest Stwórcą wszechświata. Naukowcy oceniają, że istnieje około 200 miliardów galaktyk we wszechświecie – a więc na każdego człowieka żyjącego na świecie przypada mnie więcej 28 galaktyk. A każda z nich zawiera miliardy gwiazd. Na przykład, naszą galaktykę, Drogę Mleczną, tworzy ponad 200 miliardów gwiazd. Te liczby, na samą myśl o nich, przyprawiają o zawrót głowy! I ten sam Bóg zatroszczył się, by pokryć naszą ziemię górami, jeziorami, rzekami... On stworzył wszystko z niczego, przez Swoje Słowo. I co więcej, On stworzył nas i wyposażył w pięć niezwykłych zmysłów, byśmy mogli w pełni doświadczyć bogactwa jego stworzenia. Czy wiedziałeś, że nasze kubki smakowe odnawiają się co dwa tygodnie, a nasze oczy potrafią rozróżnić do 10 milionów różnych odcieni kolorów?  

Skoro Bóg, w swojej hojności, stworzył nas tak precyzyjnie i obdarował niezwykłymi zdolnościami, dlaczego mielibyśmy wątpić w Jego możliwości zatroszczenia się o każdego z nas? Czy uważasz, że Boże zaopatrzenie i pomnożenie zarezerwowane jest tylko dla tych miliardów gwiazd leżących miliony lat świetlnych od nas? Czy On z całą uwagą nie zatroszczyłby się o tych, których stworzył na swój własny obraz, do których posłał swojego Jedynego Syna? (Jan 3,16 )  

Boże zaopatrzenie jest również dla CIEBIE. Dlaczego? - Ponieważ Bóg cię kocha. (Jan 16,27 ) - Ponieważ On osobiście woła cię po imieniu. (Izajasz 45,3 ) - Ponieważ On pragnie troszczyć się o ciebie, zaspokajać twoje potrzeby! (Mateusz 6,28-34 ) Nie martw się, IMIĘ... Wszechmogący Bóg, Stworzyciel wszechświata, jest blisko i osobiście troszczy się o ciebie! Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...