Bóg za darmo daje Swoje dobre i doskonałe dary!

20 stycznia 2019

Prezenty dajemy najczęściej przy specjalnych okazjach, jak urodziny, Święta Bożego Narodzenia czy Walentynki. Nie dajemy ich raczej w Święto Niepodległości czy Święto Konstytucji. Myślę jednak, że Bóg nie czeka na specjalne okazje by nas obdarować! :) Wierzę, że On daje ponieważ kocha. A kocha cały czas! Biblia mówi: „Całe dobro, którym można obdarzyć i wszelki doskonały dar pochodzą z góry, od Ojca światłości. W Nim nie ma żadnej zmienności ani cienia odmiany”. (Jakub 1,17) Twój Niebiański Ojciec ma przygotowane dla ciebie dobre rzeczy. A właściwie, to zachował dla ciebie najlepsze rzeczy!  

Nic nie może się równać z tym, co On chce ci dać:
- Swój pokój, radość, życie, wolność,
- Przywilej i możliwości realizowania misji, którą ci powierzył tu na ziemi,
- Siły, byś był światłem tego świata, nawet kiedy to trudne.
A ponad wszystko Bóg dał ci Jezusa, swój najbardziej zdumiewający dar, z miłości: „Gdyż tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto weń wierzy nie zginął ale miał życie wieczne”. (Jan 3,16) Jeśli otrzymałeś od Boga Jego dary, podziel się nimi z innymi. Jesteś błogosławiony, by być błogosławieństwem! Dawanie przynosi ogromną wolność i radość, która uwalnia się kiedy dajemy tak, jak obdarowuje Ojciec!  

Jak mówi Biblia: „Przez to wszystko pokazałem wam, że w ten sposób pracując, trzeba wspierać słabych i pamiętać o słowach Pana Jezusa, który sam powiedział: Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”. (Dzieje Ap. 20,35) Chciałbyś się ze mną pomodlić?... „Panie, dziękuję Ci. Dałeś mi wszystko to, co najlepsze. Dziękuję, że posłałeś swojego Syna z miłości do mnie! Dziękuję Ci za Twój pokój, radość, siły i życie. Proszę Cię, pomóż mi dzisiaj być podobnym do Ciebie... chciałbym dzielić się z innymi twoją szczodrą miłością. Dziękuję za wolność i radość dawania. W twoim imieniu, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...