Boga nie ograniczają twoje ograniczenia…

18 września 2017

Poniżej kolejny fragment mojej niedawno opublikowanej książki...  

Nigdy nie wyobrażałem sobie, że organizacja Top Chretien, która powstała w małym miasteczku, w Givors, we Francji, będzie miała kiedyś globalny zasięg. Przyjechaliśmy tam by założyć kościół, ale Bóg wiedział, że z najbiedniejszego miasteczka w regionie dotrzemy na krańce ziemi, i to w czasie kiedy Internet nie był jeszcze powszechnie znany - a jeszcze mniej przez pastorów!  

W tym czasie byłem bardzo słabym liderem. Moje życie wewnętrzne pełne było niepewności, miałem nierozwiązane problemy osobiste. Miałem nawet problem z patrzeniem ludziom w oczy. Przytłaczały mnie i obciążały kłótnie pomiędzy chrześcijanami. Patrząc wstecz, uświadamiam sobie, że skrzywdziłem wielu ludzi z powodu słabego przywództwa, i za to bardzo przepraszam. A jednak, to w tamtym czasie powstała idea założenia Top Chretien i wystartowała witryna internetowa. Rok 1999 i kilka kolejnych lat, to okres kiedy doświadczałem wielu trudności. Bóg jednak doprowadził do powstania tej służby, która obecnie dociera do milionów ludzi na całym świecie!  

Pomimo wielu błędów, niepowodzeń, a nawet grzechów, Bóg użył mnie by rozpocząć pracę, która jest znacznie większa ode mnie, i to Jemu oddaję całą chwałę! Rozumiem dlaczego Apostoł Paweł powiedział, że nasza zdolność jest z Boga. (Biblia 2 Koryntian 3,5)  

To daje mi nadzieję co do każdej osoby, którą Bóg stawia na mojej drodze, i dla ciebie, który to czytasz. Czy masz poczucie, że poniosłeś porażkę? Czy myślisz, że nie jesteś wystarczająco zdolny by służyć Bogu? Nie rozpaczaj. Bóg jest Bogiem wielu szans. On jeszcze z tobą nie skończył!  

Modlitwa na dziś: "Dziękuję Ci Boże, który mnie stworzyłeś, że znasz mnie doskonale i że nigdy nie zrażasz się moimi słabościami. Ponownie składam moje życie w twoje ręce. Ty jesteś Jedynym, który mnie wyposaża i uzdalnia i tylko w Tobie chcę pokładać moje zaufanie. W twoim imieniu amen".  

Dziękuję, że żyjesz,

Powrót do archiwum...