Boża cząstka w tobie

5 grudnia 2022

Z pewnością zdarzyło ci się być w galerii obrazów, oglądać katalogi czy choćby urządzone pokoje, np. w Ikei.
Czy wiesz, co sprawia, że wszystko wydaje się tam takie piękne? A czemu często, kiedy przynosisz obraz czy mebel do domu, już nie robi takiego wrażenia jak w salonie czy galerii? Co jest tajemnicą? Światło! Wystawcy zatrudniają specjalistów, którzy dobierają rodzaje żarówek, soczewek i filtrów, a następnie ustawiają je w strategicznych punktach, by wydobyć z przedmiotów to, co najpiękniejsze. Dobre oświetlenie pozwala naszym oczom dostrzec wszystkie zalety. Wydobywa i podkreśla szczegóły, których inaczej byśmy tak łatwo nie zobaczyli.

Jezus powiedział: „Wy jesteście światłością świata; nie może się ukryć miasto położone na górze” (Mt 5,14). Jezus nazywa swoich uczniów „światłością świata”. Jeśli należysz do Jego uczniów, jesteś taką specjalną żarówką, którą Bóg umieścił w strategicznym miejscu.
Pomyśl dzisiaj o sobie, jako o świetle. Zaprojektowano cię tak, by dzięki tobie wydobyć z innych to, co najlepsze, podkreślić ich piękno, pokazać pełnię potencjału. Co możesz więc zrobić?

Każdy człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Nawet jeśli zatracił wiele ze swojego uroku, nadal jest w nim coś, co pozostało z tej Bożej cząstki. Spróbuj to dostrzec i podkreślić. Wydobądź na wierzch to, co w nim dobre, i powiedz mu o tym: „Jesteś taką promienną osobą, wiesz?”, „Pracujesz tak ciężko każdego dnia, chcę, byś wiedział, że to doceniam”, „Uwielbiam twój uśmiech”, „Masz takie dobre oczy”.
Te małe rzeczy, jeśli je zauważysz, sprawią, że on poczuje się wyjątkowo i będzie zachęcony, by dawać z siebie więcej.

Pomyśl dzisiaj o kimś w pracy, w domu czy w kościele, kto potrzebuje takiego podniesienia. Możesz rozjaśnić czyjś dzień :).  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...