Boże, gdzie jesteś?

14 października 2019

„Boże, gdzie jesteś?” Zadawałeś kiedykolwiek takie pytanie? Może zadajesz je obecnie?
Są takie dni kiedy, pomimo, że niebo jest błękitne, a pogoda przyjemna, wydaje się jakby wokół gromadziły się ciemne chmury. Chrześcijańskie życie nie jest pasmem sukcesów i serią zwycięstw. Fakt, że odnosisz zwycięstwa, oznacza, że są również walki...
W takich chwilach, łatwo jest stracić Boga z oczu. Przestać widzieć Jego działanie. Nie słyszeć Jego uspakajającego głosu. A jednak, On się nie zmienił. Bóg się nie zmienia. Jego imię to Emmanuel, Bóg z nami. Emmanuel jest z tobą.
Zatem nigdy nie jesteś sam na swojej drodze. Jezus jest zawsze obecny, nigdy nie jest daleko. On cię rozumie. W trudnych chwilach, Jezus okazuje się być prawdziwym przyjacielem...
- Który nie opuszcza łodzi, kiedy szaleje sztorm, bo jest wierny, (2 list do Tesaloniczan 3,3)
- Który nie potępia cię, bo ciebie kocha, (List do Rzymian 8,1)
- Który stoi przy twoim boku, bo jest twoim wsparciem. (Psalm 54,6)

Jezus jest wierny, cierpliwy i kochający. Dzisiaj jest z tobą, w tym przez co przechodzisz. Nie jesteś sam w tym doświadczeniu, w tym wyzwaniu, przed którym stoisz. Nie jesteś sam na progu tego dnia. Nie jesteś sam i nigdy nie będziesz.

Zapraszam, pomódl się razem ze mną: „Panie Jezu, dziękuję Ci, za Twoją wierność, Twoją przyjaźń, i Twoją obecność. Ty jesteś Emmanuel, Bóg ze mną. Wiem, że mnie nie opuścisz, mój wierny, prawdziwy przyjacielu. Nie jestem sam w tej sytuacji, przez którą przechodzę – Ty jesteś ze mną. Dziękuję Ci, Jezu, z Tobą jestem silniejszy. W twoim imieniu, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...