Chcesz ruszyć?

15 listopada 2022

Przyglądamy się historii, jaka wydarzyła się nad Morzem Czerwonym, gdzie miał miejsce wielki cud. Jednak to to, co się wydarzyło wcześniej, zanim do niego doszło, może być dla nas wspaniałą lekcją. Popatrz na kolejny werset w tej historii. Tym razem Bóg zwrócił się do Mojżesza: „Dlaczego wołasz do mnie? Powiedz synom izraelskim, aby ruszyli” (Wj 14,15) .

Jak reagujesz w krytycznych momentach? W panice, błagalnie wołasz do Boga, by cię ratował, ale zapominasz posłuchać, co On chce ci powiedzieć? Nie dajesz Mu szansy, by tobą pokierował? Wcześniej Bóg powiedział do ludu: „A wy milczcie”. By usłyszeć Jego głos, potrzebujesz wyciszyć swoje emocje, otworzyć na Niego serce i umysł – bo nie wiesz, co robić dalej. Ale Bóg wie i już dawno temu zaplanował drogę wyjścia. Chce ci ją pokazać, ale czy potrafisz słuchać? I okazać posłuszeństwo? Czasem prosimy, błagamy i nic się nie dzieje. Dlaczego? Bo nie jesteśmy gotowi ruszyć z miejsca. Nadal się boimy, nie ufamy.

A Bóg zachęca: „Zrób, co mówię. Idź, rusz się”. „Ale, Boże, wielka woda przede mną! Utonę!”. „Idź – odpowiada Bóg. – Ja zajmę się resztą. Zrób krok wiary”.
Co dla ciebie dzisiaj jest taką sytuacją, w której czujesz bezsilność? Co do której nie masz już nadziei? Dochodzisz do końca swoich możliwości, swoich sił? Choroba, brak perspektyw na dalsze prowadzenie biznesu, strach, że nie będziesz mieć za co utrzymać rodziny, relacje, które wydają się nie do naprawienia? Nie panikuj. Zaufaj Panu. On przygotował już plan wyjścia. Wycisz się przed Nim i posłuchaj, co ci powie.

Z Nim nie ma sytuacji bez wyjścia. „Dlatego, że Pan jest ucieczką twoją, Najwyższego zaś uczyniłeś ostoją swoją, nie dosięgnie cię nic złego i plaga nie zbliży się do namiotu twego” (Ps 91,9-10) . Jaki jest krok wiary, którego Bóg oczekuje od ciebie?

„Panie, pomóż mi podnieść oczy ku górze i nie dać się zastraszyć okolicznościom, mogącym mnie zatopić. Dziękuję Ci, że jesteś moim Ojcem, który kocha i nie dopuści do tego. Chcę Ci zaufać, bo Ty obiecałeś, że mnie bezpiecznie przez wszystko przeprowadzisz. Pragnę oglądać cuda w moim życiu. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...