Chciałbyś być nasycony?

5 października 2019

Zauważyłeś, że niektóre produkty spożywcze są bardziej odżywcze niż inne? Jedząc sałatkę (bardzo dobrą dla twojego zdrowia), musisz zjeść jej o wiele więcej, żeby poczuć się nasyconym. Z drugiej strony, jeśli zjesz talerz makaronu, twój żołądek będzie pełny przez dłuższy czas.  

Podobnie jak twoje ciało, twoja dusza również potrzebuje odżywczego pokarmu. Bez niego będzie wegetować. W Ewangelii Mateusza 4,4 czytamy: „Człowiekowi do życia potrzebny jest nie tylko chleb, ma on się też posilać każdym słowem pochodzącym z ust Boga”. Tak, ty i ja by żyć, potrzebujemy słuchać Boga, który do nas mówi. Jego słowa są życiem dla naszych dusz. Dodają nam, sił kiedy czujemy się zmęczeni; dodają otuchy, kiedy jesteśmy zniechęceni. Alleluja!  

Kiedy ostatnio słyszałeś, jak Bóg mówi do ciebie? Kiedy przyjąłeś Jego słowa życia do swojego serca? Nie pozwól, by twoja dusza głodowała. Karm ją codziennie Bożym Słowem. Niech będzie odżywiona, wzmocniona i odnowiona przez Jego święte Słowo.  

Pomódl się ze mną: „Panie, nie chcę karmić się wyłącznie chlebem. Nie chcę też sycić się tylko okruchami Twojego słowa i Twojej obecności. Pragnę więcej Ciebie, więcej Twojego głosu. Chcę słyszeć Ciebie. Mów do mnie, kiedy studiuję Biblię, kiedy zagłębiam się w Twoje Słowo. Dziękuję Ci za zapewnienie, że zostanę nasycony. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...