Co będzie, kiedy się zestarzeję?

20 września 2022

Chciałabym, aby ta kolejna Boża obietnica dodała ci mnóstwa otuchy na następne dni i na całe życie.
„Pozostanę ten sam aż do waszej starości i aż do lat sędziwych będę was nosił; Ja was stworzyłem i Ja będę nosił, i Ja będę dźwigał i ratował” (Iz 46,4).

Wow! Ile tu możesz znaleźć wspaniałych zapewnień, prawda?
Bóg mówi, że On się nie zmienia – jaki był wczoraj, taki jest teraz i taki pozostanie na wieki. Jego cuda będą nadal obecne w twoim życiu, nawet kiedy się zestarzejesz i już niewiele dasz radę zrobić. Wtedy On poniesie cię na swoich ramionach, zaopiekuje się tobą i zaopatrzy we wszystko, czego potrzebujesz. Dlaczego składa taką obietnicę? Bo cię stworzył z miłości, z wielkiego pragnienia, by mieć z tobą relację Ojca z synem, Ojca z córką. Podniesie cię i uratuje, kiedy wpadniesz w dół, kiedy pobłądzisz, kiedy będziesz potrzebować pomocy. Podźwignie cię – dobrze, że jest mocnym Ojcem.
Jego ramiona nie ugną się pod twoim ciężarem – nie będzie musiał po takiej akcji korzystać z pomocy masażysty :). Nie! Twój Ojciec, jest wielkim, silnym, wszechmocnym Bogiem i poradzi sobie z każdą słabością.
Nie bój się przychodzić do Niego z tym, co cię boli, ze swoim niedomaganiem. On czeka na twoje wołanie.

„Ojcze, tak bardzo Ci dziękuję, że jesteś dobry, troskliwy i wierny. Że się nigdy nie zmieniasz. Dziękuję, że mogę ze spokojem myśleć o mojej przyszłości i że nawet gdy się zestarzeję i pojawi się wiele ograniczeń, to mnie nie opuścisz. Że kiedy nadejdzie zbyt duża słabość, to mnie poniesiesz, a kiedy upadnę – podniesiesz. Niech Twoje imię będzie uwielbione, amen”.

Życzę ci pięknego dnia!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...