Co cię motywuje, by wstać rano z łóżka?

25 października 2022

Praca, dzieci, codzienne obowiązki, lista spraw do załatwienia, a może jakiś zajmujący projekt, np. przemalowanie pokoju? A gdyby tak naszą pierwszą myślą było: ciekawe, co Bóg przygotował dla mnie w tym dniu? Dobrą rozmowę, spotkanie, nowe wyzwanie, jakiś mały lub większy cud po drodze? Bóg obiecał, że każdego nowego dnia będzie miał dla ciebie kolejną porcję łaski. A jest wierny i możesz się tego codziennie od Niego spodziewać: „To biorę sobie do serca i w tym moja nadzieja, niewyczerpane są objawy łaski Pana, miłosierdzie Jego nie ustaje. Każdego poranku objawia się na nowo, wielka jest wierność Twoja” (Lam 2,21-23).  

Życie wierzącego człowieka to przygoda, to działanie na adrenalinie, bo tak naprawdę polega na podejmowaniu codziennie „ryzykownych” wyborów („ryzykownych” ujęłam w cudzysłowie, ponieważ tak to wygląda tylko z naszej perspektywy, nie z Bożej). To słuchanie głosu Ducha Świętego, który czasem poprowadzi w nieznane, gdzie odkryjemy coś, czego jeszcze nie doświadczaliśmy. Może się to wydarzyć zarówno podczas twojego czasu z Bogiem, w ciszy i oczekiwaniu, kiedy cieszysz się Jego obecnością, ale też podczas potencjalnej kłótni z małżonkiem, kiedy pójdziesz za głosem Ducha Świętego zamiast za własnym ego i powiesz łagodzące słowa w miejsce zaogniających. To może wydarzyć się podczas trudnej rozmowy, w której czujesz bezsilność wobec ogromu cierpienia czy problemu, a nagle znajdujesz słowa i gesty trafiające w samo sedno, będące pocieszeniem czy zachęceniem. Niewykluczone, że dzisiaj Bóg odpowie na twoją modlitwę. Czy oczekujesz na to, co przygotował?  

Z pewnością będzie to dla ciebie i dla kogoś wielkim błogosławieństwem. Życzę ci pięknego dnia w Jego obecności, pełnej zaskakujących niespodzianek.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...