Co dobrego dzisiaj się wydarzyło?

1 listopada 2020

Zauważasz najczęściej same mankamenty? Twój umysł łatwo daje się wciągnąć w myślenie o tym, co poszło nie tak, co nie działa, wpływając tym samym na twoje emocje? Dołujące myśli wypełnione strachem i zwątpieniem kradną twoją radość? Z własnego doświadczenia wiem, że kiedy zaczynam rozpamiętywać doznane krzywdy albo przejmuję się ogromem pracy, którą muszę wykonać, najczęściej ogarnia mnie głębokie zniechęcenie.

Chciałbym dzisiaj opowiedzieć ci o moim sposobie na przeciwstawienie się dołującym myślom. Ten sekret zawarty jest w wersecie: „Tak, Pan dokonał z nami wielkich rzeczy – cóż to było za szczęście” (Psalm 126,3). Bóg uczynił dla mnie wielkie rzeczy i na tym postanowiłem się skupiać. Patrzę na wszystko, co idzie dobrze i to wypełnia moje serce dobrymi myślami: fakt, że żyję, mam ciało, które pozwala mi chodzić, skakać, siedzieć, biegać, mogę robić wiele dobrego dla innych! Mam również umysł, dzięki któremu mogę kontaktować się z Bogiem i korzystać z Jego miłości i siły, których potrzebuję. Mam dach nad głową, mam przyjaciół, mam Słowo Boże, które dodaje mi otuchy. 

Mam wiele powodów do radości, i jestem pewien, że ty również! Kiedy postanowimy myśleć o rzeczach, które idą dobrze, zamiast o tych, które nie poszły po naszej myśli, będziemy podniesieni na duchu, zmotywowani i lepiej przeżyjemy kolejny dzień.
Jak to jest z tobą? Przez co obecnie przechodzisz? Zachęcam, napisz do mnie! Bóg uczynił dla ciebie wspaniałe rzeczy. Pamiętając o tym, niech twoje usta wypełnią się śmiechem, a język niech głosi radość! (Psalm 126,2).
Wybierz radość dzisiaj!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...