Co dzieje się, kiedy nie jesteśmy w najlepszej formie?

19 lipca 2021

Czasami wydaje nam się, że Bóg nas opuścił. Dzieje się tak, kiedy nachodzą nas wątpliwości, kiedy nie wiemy, jaką wybrać drogę albo kiedy się boimy.
Ale Biblia mówi, że „Duch Boży mieszka w was” (1 List do Koryntian 3,16). To znaczy, że poprzez swojego Ducha Bóg jest zawsze z nami i w nas. A On się nigdy nie zmienia!

Jeśli stałeś się chrześcijaninem, otrzymałeś nową naturę (zobacz: 2 List do Koryntian 5,17).
Nowa natura nie przejawia się tylko wtedy, kiedy wszystko idzie dobrze, a ty jesteś w swojej najlepszej formie. Podobnie: nie znika w dniach, kiedy czujesz się słaby czy mało efektywny. Całe szczęście!
Nie, twoja nowa natura została nabyta za ogromną cenę. To ofiara Jezusa nadaje jej wartość. Duch Święty nie opuszcza cię w dniach, kiedy ogarniają cię wątpliwości czy dokonujesz złych wyborów itp. On zawsze jest z tobą. Wybierając Jezusa, decydując się żyć dla Niego, otrzymałeś ten nadzwyczajny dar: Ducha Bożego, który zamieszkał w tobie. Nigdy już nie będziesz sam! To niesamowite!

Chciałbym, byś doświadczył dzisiaj głębi i mocy tej prawdy: Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty – tak, odwieczny, wszechmocny Bóg – będzie z tobą przez cały dzień! Nie jesteś sam!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...