Co jest kluczem do szczęścia?

30 października 2020

Wielu poszukuje klucza do szczęścia, magicznej recepty na szczęśliwą przyszłość. Ponieważ jednak go nie znajdują, współczynnik zażywania antydepresantów i prób samobójczych nigdy nie był wyższy niż obecnie.
W Biblii czytamy: „Dasz mi raczej poznać drogę życia, pełną radość Twojej obecności i rozkosz u Twojego boku – na zawsze” (Psalm 16,11) oraz: „Nie smućcie się! Niech Pan obudzi w was radość! Ona jest waszą ostoją” (Księga Nehemiasza 8,10).

Chciałbym, byś odkrył dzisiaj, że szczęście można znaleźć tylko w Osobie o imieniu Jezus Chrystus. On jest prawdziwą drogą, prawdą i życiem. W swoim pierwszym publicznym nauczaniu zwanym Kazaniem na Górze Jezus pokazał 9 zasad błogosławionego albo szczęśliwego życia (to słowo w języku greckim ma podwójne znaczenie). Tak, użył tego słowa 9 razy, rozpoczynając nim kolejne twierdzenia swojego nauczania.
Jezus jest drogą do szczęścia, prawdą, w którą wierzysz, życiem, które cię wypełnia. Kiedy Pan wypełnia cię sobą, otrzymujesz Jego siłę, Jego miłość i Jego mądrość. Żadna sytuacja nie jest w stanie cię sparaliżować, ponieważ Jezus – źródło szczęścia – żyje w tobie!

Pomódl się ze mną: „Panie, wiem, że klucz do szczęścia i mojej przyszłości jest w Tobie, bo chodzi tylko o Ciebie! Dziękuję, że napełniasz mnie dzisiaj i wyposażasz, bym mógł iść do przodu Twoją drogą. W imieniu Jezusa, amen”.
 

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...