Co jest kluczem do szczęścia?

15 września 2021

Wielu poszukuje klucza do szczęścia, tej „magicznej recepty” na szczęśliwą przyszłość. Ponieważ jednak go nie znajdują, współczynnik zażywania antydepresantów i prób samobójczych nigdy nie był wyższy niż obecnie.

W Biblii czytamy: „Dasz mi raczej poznać drogę życia, pełną radość Twojej obecności i rozkosz u Twojego boku - na zawsze” (Psalm 16,11).

„... Nie smućcie się! Niech Pan obudzi w was radość! Ona jest waszą ostoją” (Księga Nehemiasza 8,10).

Chciałbym byś odkrył dzisiaj, że szczęście można znaleźć tylko w osobie o imieniu... Jezus Chrystus. On jest prawdziwą drogą, prawdą i życiem.

W swoim pierwszym publicznym nauczaniu zwanym „Kazaniem na Górze” albo „Błogosławieństwami”, Jezus pokazał nam 9 zasad błogosławionego albo szczęśliwego życia - to słowo w języku greckim ma takie właśnie podwójne znaczenie. Jezus użył tego słowa 9 razy rozpoczynając nim kolejne twierdzenia swojego nauczania!

Jezus jest drogą do szczęścia, prawdą w którą wierzysz, życiem, które cię wypełnia. Kiedy Pan wypełnia cię Sobą, otrzymujesz Jego siłę, Jego miłość i Jego mądrość. Żadna sytuacja nie jest w stanie cię sparaliżować, ponieważ Jezus, źródło szczęścia żyje w tobie!

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...