Co robić, gdy chęć odwetu puka do twoich drzwi?

20 listopada 2018

Wiesz równie dobrze jak ja, że tak długo, jak długo jesteśmy tu na ziemi, niestety ponosimy ryzyko, że zostaniemy zranieni przez innych albo też sami kogoś zranimy. Po prostu dlatego, że jesteśmy ludźmi, a w związku z tym popełniamy błędy. Niezależnie od tego, nie pozwól by raniące słowa innych czy ich naganne zachowania stały się w tobie trucizną, zatruwającą całe twoje życie. Jesteś warty czegoś o wiele lepszego! Biblia zachęca nas, byśmy nie lekceważyli czy pomijali zniewagi, ale raczej wybrali drogę przebaczenia, a nie urazy czy zemsty. 

Oto co mówi Księga Przysłów 10,12: „Nienawiść powoduje spory, lecz miłość przykrywa wszystkie występki”. Inne tłumaczenie podaje: „miłość przykrywa i przezwycięża wszystkie występki (przebaczając innych winy)”. 

Inaczej mówiąc, to, co możesz zrobić kiedy ktoś cię skrzywdzi, to przykryć jej/jego winę. To trochę tak, jak przykrywanie jakiejś rzeczy serwetą, tak że przestaje być widoczna. Idąc dalej za tym porównaniem, możesz przykryć osobę, która cię zraniła „płaszczem miłości”, który ukryje jego/jej winę przed tobą. A potem poproś Boga, by odnowił i przemienił twoje postrzeganie tej osoby.  

Miłość przykrywa wszystkie grzechy. Wierzę, że Bóg pomoże ci, uzdolni cię byś mógł zdecydować się dzisiaj na taki gest miłości.
„Miłość wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko znosi”. (1 Koryntian 13,7)  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...