Co rządzi twoim sercem?

19 listopada 2022

Masz stworzyć obraz przedstawiający pokój – co namalujesz? Sielankę, gładką taflę wody? W pewnym konkursie na taki właśnie temat zwyciężył obraz przestawiający małego ptaszka, który uwił sobie gniazdko na gałęzi niewielkiego drzewka, zawieszonego nad potężnym, huczącym wodospadem. Apostoł Paweł pisał: „niech pokój Boży rządzi w naszych sercach” (Kol 3,15) .

Co to oznacza, zapytasz. Zwykle myślimy o pokoju jako o sytuacji, w której brak problemów, konfliktów, w której panuje cisza i spokój. Bóg zaś oczekuje, że Jego pokój zapanuje nad chaosem myśli, walącymi się terminami w pracy, twoimi reakcjami na sytuację w domu, na zachowania dzieci, na napięcie z sąsiadem. Oczekuje, że w środku konfliktu, burzy, nawałnicy zaprowadzi swoje rządy. Będzie wszystko kontrolował i stawiał we właściwych proporcjach. No dobrze, ale jak do tego doprowadzić? Często te najbardziej zniechęcające bitwy dotyczą naszych codziennych, stresujących sytuacji. Jak z nich wyjść zwycięsko?

Czy nie masz wrażenia, że w tym wszystkim, co dzieje się w twoim życiu, tym stałym pośpiechu, tej ilości trudnych spraw do załatwienia, dniach, w których po prostu brakuje siły, by zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem – jest prawie niemożliwe, by mógł zapanować pokój? A jednak właśnie wtedy najbardziej go potrzebujesz! I Bóg mówi, że życie w takim pokoju jest możliwe. Nie chodzi o to, by zaprzeczać temu, co się dzieje, ale by uznać, że On sprosta tej konkretnej sytuacji. Przyjdź do Niego i przyznaj się, że sobie nie radzisz i chcesz, by przejął dowodzenie w twoim życiu. Wtedy Jego pokój wypełni ci serce – to zaś będzie oznaczało, że bitwa jest wygrana.

„Panie, Ty widzisz, że sobie nie radzę, że ta sytuacja mnie przerasta. Proszę Cię, byś Ty przejął kontrolę i rządy, byś zapanował swoim pokojem w moim życiu. Ty jesteś Księciem Pokoju, jego źródłem. Tylko Ty potrafisz zmienić moje emocje i perspektywę w krytycznym momencie. Ucz mnie dzisiaj, co robić. Potrzebuję Cię w każdej chwili. Amen”. nbsp

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...