Co się dzieje, kiedy nie jesteśmy w najlepszej formie?

23 września 2018

Czasami, wydaje nam się, że Bóg nas opuścił - kiedy nachodzą nas wątpliwości, kiedy nie wiemy jaką wybrać drogę, albo kiedy się boimy. Ale Biblia mówi, że "Duch Boży mieszka w was". (1 Koryntian 3,16) To znaczy, że poprzez Swojego Ducha, Bóg jest zawsze z nami i w nas. A On się nigdy nie zmienia! Jeśli stałeś się chrześcijaninem,, otrzymałeś nową naturę. (zobacz 2 Koryntian 5,17) A ta nowa natura nie przejawia się tylko wtedy, kiedy wszystko idzie dobrze, a ty jesteś w swojej najlepszej formie. Podobnie nie znika w dniach, kiedy czujesz się słaby, czy mało efektywny. Całe szczęście!  

Nie, twoja nowa natura została nabyta za ogromną cenę - to ofiara Jezusa nadaje jej wartość. Duch Święty nie opuszcza cię w dniach, kiedy ogarniają cię wątpliwości, czy dokonujesz złych wyborów, etc. On jest z tobą zawsze. Wybierając Jezusa, decydując się żyć dla Niego, otrzymałeś ten nadzwyczajny dar: Ducha Bożego, który zamieszkał w tobie. Nigdy już nie będziesz sam! To jest niesamowite!  

Chciałbym byś doświadczył dzisiaj głębi i mocy tej prawdy: Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty - tak, odwieczny, wszechmocny Bóg - będzie z tobą przez cały dzień! Nie jesteś sam!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...