Co uczyniłeś dla tego najmniejszego, Mnie uczyniłeś!

5 maja 2018

Szklanka wody, kromka chleba, coś do ubrania, odwiedziny... te małe rzeczy, przyjacielu są tym o co prosi cię Pan. Biblia mówi nam byśmy okazywali miłość głodnym, spragnionym, nagim, chorym, siedzącym w wiezieniu, załamanym, tym którzy cierpią, samotnym.  

Ewangelia Mateusza 25, 35-40.
"Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść, byłem spragniony, a daliście Mi pić"... "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym, a daliśmy Ci jeść, lub spragnionym, a daliśmy Ci pić?" ... "Zapewniam was, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, uczyniliście Mnie".  

Bóg, poprzez ciebie chce dotknąć...tego członka rodziny, sąsiada, tego znajomego, te konkretną osobę na ulicy, dziecko. On dał ci Swoje serce byś potrafił kochać wszystkich "najmniejszych z braci". Rozejrzyj się dokoła, i dostrzeż tych najmniejszych ... i wprowadź miłość Chrystusa w działanie.  

"Dla mnie nie istnieją zbiegi okoliczności. Bóg jest wspaniały... każdego ranka wyczekuję twojego listu. Pracuję w centrum d/s zwalczania raka i codziennie spotykam kobiety, dzieci i mężczyzn z różnego rodzaju nowotworami. "Cuda Każdego Dnia" są moim tlenem, wodą która gasi pragnienie, fontanną, z której czerpię.  

Niosąc pociechę i wsparcie w czasie rozmowy z chorymi, dzielę się wersetami biblijnymi, lub też wysyłam wersje tekstowe. W ten sposób każdy z nich otrzymuje szklankę wody poprzez Boże Słowo. Nawet kiedy przychodzą do nas, do domu, we łzach, wychodzą z na nowo odnalezionym uśmiechem, radością życia pomimo choroby. Wyznają, że akceptują niesienie swojego krzyża z Jezusem i wierzą, że On jest jedynym, który leczy i może dać im pokój. Postanawiają zaufać Jezusowi. Niech Bóg cię błogosławi".
Klaudia  

Dziękuję Klaudii, za twoje potężne świadectwo Bożej miłości w działaniu. Ty też... idź i zmieniaj otoczenie wokół siebie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...