Co zrobić, kiedy ktoś zawiedzie twoje zaufanie?

19 maja 2020

Chciałbym, byśmy porozmawiali dzisiaj o tym, co możesz zrobić, kiedy relacja zostaje zerwana.
Kłótnie zdarzają się każdemu, ale jest możliwe – za porozumieniem obu stron – by ponownie wrócić do dobrych stosunków. By to mogło się wydarzyć, absolutnie niezbędne jest odbudowanie zaufania, które zostało nadwyrężone lub też całkowicie zniszczone. Wymaga to przyznania się do popełnionego błędu, a następnie chęci wybaczenia tej drugiej osobie.

Tak naprawdę, przebaczenie jest niezbędne w odbudowaniu zaufania. Bez niego nie można naprawić zerwanej relacji.
Oto, co możesz zrobić...
- Przedstaw swój problem Bogu. Powiedz Mu o swoich zranieniach albo zapisz je. Bądź całkowicie szczery. Poproś Go, by pomógł ci przebaczyć.
- Następnie, w Jego obecności, zdecyduj się wybaczyć, ponieważ tak uczył nas Jezus: „Przebacz nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom” (Ewangelia Mateusza 6,12).
- Na koniec wyznaj przed Panem, że przebaczyłeś. A jeśli zapisałeś to na kartce, podrzyj ją i spal (nie podpalając, oczywiście, całego domu!).

W chwili, kiedy przebaczasz, stajesz się wolny, a ból zacznie stopniowo maleć, aż całkowicie zniknie.
Czasami możemy mieć pokusę, by powiedzieć: „Przebaczę dopiero wtedy, kiedy ta osoba przyjdzie do mnie i poprosi o przebaczenie!”. Niestety, w sytuacji, jeśli ta osoba nigdy nie przyjdzie, będziemy nadal tkwić w pułapce, zniewoleni i zgorzkniali.
Nie pozbawiaj się wolności, jaka towarzyszy przebaczeniu. Urodziłeś się, by być wolnym, by cieszyć się życiem, jakie Bóg przygotował dla ciebie. Niech brak przebaczenia nie okrada cię już ani chwili dłużej z życia, z radości... Wybacz! Bóg pomoże ci prawdziwie przebaczyć. On to uczyni, jeśli tylko Go o to poprosisz!
Posłuchaj pieśni „Forgiveness” (Przebaczenie) w wykonaniu Matthew Westa  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...