Coś lepszego tuż za rogiem?

4 grudnia 2022

W jednym z najlepszych musicali w historii kina „Dźwięki Muzyki” (Sounds of Music) matka przełożona decyduje, by wysłać Marię, niepoprawną zakonnicę, jako guwernantkę do domu barona von Trappa. Kiedy Maria oponuje, przełożona mówi do niej: „Kiedy Bóg zamyka drzwi, gdzieś otwiera okno”. Inaczej mówiąc, jeśli kończą się jakieś możliwości, pojawia się inna, może nawet lepsza opcja. Takie spojrzenie ma pomóc w sytuacji rozczarowania, niezadowolenia, kiedy czekamy na coś lepszego.

Ta maksyma wydaje się jednak nie do końca biblijna. Nigdzie w Piśmie Świętym Bóg nie deklarował, że jeśli jedna rzecz nie wypali, coś lepszego czeka na nas tuż za rogiem. Jego obietnica jest o wiele bardziej konkretna. On zapewnił, że kiedy dotkną cię życiowe rozczarowania, kiedy życie nie ułoży się tak, jak by można oczekiwać, kiedy wszystkie drzwi i okna pozostaną zamknięte – On będzie z tobą, i wesprze cię. Stanie się twoim oparciem i schronieniem w czasie burzy.

„Bóg naszym schronieniem, źródłem naszej siły, zawsze dostępną pomocą w trudnościach” (Ps 46,2). Tak, On jest z tobą, prowadzi cię i toruje ci drogę poprzez trudności, poprzez przeciwności. Nie zawsze okoliczności zmieniają się na lepsze. Ale możesz mieć pewność, że On użyje ich, by ciebie zmienić na lepsze. Pan powiedział: „Tak, przygotowuję drogę na pustyni, rzeki na pustkowiu” (Iz 43,19).

Nie pozwól, by przytłoczyły cię dzisiaj trudne okoliczności, ale zgódź się, by Bóg cię przez nie prowadził. Zaufaj Mu, nawet jeśli nie widzisz jeszcze otwartego okna.
„Panie, Ty bądź dzisiaj naszą latarnią w ciemnościach, naszym przewodnikiem, byśmy się nie zgubili. Buduj moją nadzieję, zaufanie poprzez tę sytuację. Tobie chcę dziękować, że jesteś ze mną zawsze”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...