Czas, by wywrzeć wpływ na Izrael.

2 października 2019

Kontynuujemy cykl zatytułowany „Modlitwa o Izrael”, napisany przez Heather Johnston z JH Israel. Wierzę, że te rozważania pomogą ci rozwijać miłość do Izraela i będą dla ciebie błogosławieństwem!  

Izrael stale odwiedzają tysiące grup turystów i pielgrzymów. Wiele z nich jest organizowanych przez różne kościoły. Nietrudno wrócić do domu zmęczonym, zadając sobie pytanie, czy w całej tej wyprawie chodziło o to, by przywieźć sobie produkty znad Morza Martwego, słoiczki z piaskiem bądź zdjęcia… Wszystko, co z czasem się zużyje i pozaciera. Jednak prawdziwa wartość leży nie w tym co widziałeś, ale w tym, kto widział ciebie; nie w tym, co ze sobą przywiozłeś, ale w tym, co zostawiłeś.  

Ciągle pamiętam swoją pierwszą wyprawę do Izraela, podczas której usłyszałam świadectwo młodej Żydówki. Opowiadała o tym, jak jako mała dziewczynka, zabierana przez rodziców do restauracji, często przyglądała się grupom ludzi, którzy również przychodzili tam na obiad. Obserwowała, jak się modlą, uśmiechają i rozmawiają ze sobą. Zauważyła, choć była jeszcze małym dzieckiem, że było w nich coś innego. Mieli w sobie światło, ciepło, które ją do nich przyciągało. Ta tęsknota, która wtedy w niej powstała, ostatecznie doprowadziła ją do znalezienia Yeshua i uznania Go za swojego osobistego Zbawiciela. Teraz jest w pełni Żydówką.  

Dlaczego my, chrześcijanie, czasem wątpimy w moc tego światła, które mamy w sobie? Dlaczego nie wierzymy, że nasze życie może zmienić świat? Dla nas, naśladowców Chrystusa, którzy kochają Boga, pobyt w Izraelu może mieć wielkie znaczenie i zostawić w nas ślad na zawsze. Przywozimy ze sobą więcej historii, uczuć i wspomnień niż można by zmieścić w walizce! Ale czy pomyśleliśmy kiedyś o tym, co zostawiliśmy w Izraelu…? Co zobaczył w nas Izrael? Powstań i świeć – ty, który kochasz Boga. Czas, by zostawić ślad w Izraelu!  

Możemy pomodlić się razem? „Panie, dziękuję Ci, że dajesz wierzącym pragnienie odwiedzenia Twojej Ziemi, Izraela. Proszę Cię, by wielu jeszcze chrześcijan odpowiedziało na to wezwanie. Modlę się, by byli gotowi odłożyć swoje napięte grafiki i powiedzieć »tak« Twojej historii miłosnej… By jaśnieć Twoją chwałą i dzielić się miłością w Ziemi Świętej. W imieniu Jezusa, amen”.  

Odnośniki biblijne: Księga Izajasza 60,1; List do Rzymian 15,27  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...