Czujesz zadowolenie?

2 czerwca 2022

Czy wiesz, że bycie wdzięcznym jest korzystne nie tylko dla twojego duchowego rozwoju, ale i dla fizycznego zdrowia i dobrego samopoczucia? Dlaczego?

Bo pozwoli ci skupić się na tym, co dobre, zamiast wciąż analizować rzeczy trudne. Pomoże ci radzić sobie ze stresem, umocni więzi – sprawi, że inni będą czuli się dobrze przy tobie, zwiększy twoją empatię i umiejętność słuchania. A wraz z wdzięcznością przyjdzie otwartość na drugiego człowieka, życzliwość i chęć do działania. Poczujesz też większą radość z życia.

Apostoł Paweł pisał: „A nie mówię tego z powodu niedostatku, bo nauczyłem się poprzestawać na tym, co mam. Umiem się ograniczyć, umiem też żyć w obfitości (…) wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie” (Flp 4,11-13).
Tak, możesz czuć zadowolenie z takiego życia, jakie masz, choć nie wydaje się wymarzone. Paweł mówi, że we wszystkich okolicznościach dasz radę, bo jest Ten, który cię wzmacnia – by nie tylko iść zwycięsko, ale i z zadowoleniem.

Apostoł Piotr zachęca nas do bycia wdzięcznym nawet w chwili zasmucenia „różnorodnymi doświadczeniami”, mówiąc, że poprzez trudne doświadczenia nasza wiara „okaże się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus” (1 P 1,6-7).
Czy jest ktoś, komu masz za co podziękować, a do tej pory jakoś się nie udało? Zrób to dzisiaj :).  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...