Czujesz, że coś cię przypiera do muru?

14 listopada 2022

Gdy czytam Biblię, za każdym razem dostrzegam coś, na co zupełnie nie zwróciłam uwagi wcześniej. Tak miałam ze znaną historią ludu izraelskiego, który dopiero co opuścił Egipt i stanął przed Morzem Czerwonym. Ta sytuacja była tak dramatyczna i tak pełna analogii do tego, co ty, i ja przeżywamy obecnie, że chciałabym przez kilka dni się na niej zatrzymać.
Z pewnością wiesz, jaki cud Bóg tam uczynił. Ale czy wiesz, co go poprzedziło? Zwróć uwagę na te kilka wersetów wcześniej. Kiedy lud zobaczył nadciągające wojska faraona, spanikował. Po ludzku patrząc, nie było drogi wyjścia, został przyparty do muru. W przerażeniu wszyscy zaczęli wołać do Boga, ale wydaje się, że bez większej nadziei na ratunek. Krzyczeli ze strachu, głośno wypominając Mojżeszowi, że wyprowadził ich po to, by poginęli na pustyni (zobacz Wj 14,11-12) .
Może ty też, patrząc po ludzku, jesteś się w sytuacji bez wyjścia? Czujesz, że coś cię przypiera do muru? Nie widzisz żadnej drogi ratunku? Nie masz siły, by zmagać się z przeciwnościami?

Posłuchaj, co powiedział Mojżesz do przerażonych ludzi:
„Nie bójcie się, wytrwajcie, a zobaczycie pomoc Pana, której udzieli wam dzisiaj! Egipcjan których dzisiaj oglądacie, nie będziecie już nigdy oglądali. Pan za was walczyć będzie, wy zaś milczcie!” (Wj 14,13) .
Tak, Pan będzie dzisiaj walczył za ciebie. Możesz się wyciszyć, zaufać. Nie wiesz, jak to uczyni? Lud też nie miał pojęcia. A jednak Bóg znajduje swoje sposoby! Niestandardowe. Potrafi obrócić sytuacje o 180 stopni na twoją korzyść. Lud przeszedł suchą stopą przez morze, nietknięty, a potężna, nie do pokonania armia faraona – zginęła w falach.
Wejdź dzisiaj w codzienne obowiązki, w sytuacje, które napawają cię lękiem i wydają się niemożliwe do rozwiązania, z Bożym pokojem, z Jego obietnicą, że On się zatroszczy o ciebie.

„Panie, Ty jesteś wszechmocnym Bogiem. Nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Oddaję Ci tę sytuację. Wiesz, że nie potrafię nic w tej sprawie zrobić, ale wierzę, że Ty możesz! Pomóż mi się wyciszyć i oczekiwać Twojego działania. Tobie chwała, w imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...