Czujesz, że nie możesz ruszyć z miejsca?

31 października 2022

Myślisz, że twoje życie niewiele znaczy? Że masz niewielki wpływ na to, co dzieje się tam, gdzie mieszkasz, gdzie chodzisz do szkoły czy pracujesz? Że ogranicza cię twoje środowisko, w którym dorastasz, brak możliwości rozwinięcia skrzydeł? Może mieszkasz w jakiejś mało znanej wiosce, miasteczku, z dala od pełnych ruchu i atrakcji wielkich miast? Pamiętasz, co Natanael powiedział o Nazarecie? „Czy cokolwiek dobrego może pochodzić z Nazaretu?” Z miejsca nieco zapyziałego, małomiasteczkowego, zaściankowego, o którym inni nie mieli zbyt dobrej opinii. To właśnie tam, w Nazarecie, mieszkał i wychowywał się Jezus. Dzięki Niemu możesz zrzucić z siebie ograniczenia, nałożone przez zewnętrzne warunki, w jakich się znajdujesz.  

Kiedy Bóg przebywa w tobie, a ty w Nim, wszędzie gdzie jesteś, tworzysz świętą przestrzeń. Ci, którzy mają Chrystusa, są Jego świątynią dzięki obecności Bożego Ducha. Posłuchaj: „Czy nie wiecie, że wasze ciało jest przybytkiem Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19).  

Wszędzie, dokąd idziesz z Jezusem, tworzysz takie święte miejsce. Miejsce łaski i prawdy dla ciebie i dla innych. Zabierz dzisiaj Jezusa wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz, a to odmieni nawet najbardziej zapyziałą przestrzeń, najtrudniejszą relację czy stresujący zakład pracy.  

Kiedy starotestamentowy Jakub musiał uciekać przed bratem do Charanu, znalazł się na bezludziu, miejscu – można by powiedzieć – zapomnianym przez Boga. A jednak to tam objawił mu się Bóg i dał obietnicę „Oto Ja jestem z tobą! Będę cię strzegł wszędzie, dokądkolwiek się udasz” (Rdz 28,15). Pan dokładnie wiedział, jak mężczyzna się czuje i czego potrzebuje. A to umocniło bojaźń Jakuba, dało mu pewność, że Bóg jest obecny i go prowadzi.  

„Panie, Ty uświęcasz swoją obecnością miejsca, w których mnie stawiasz. Chcę iść dzisiaj z Tobą do pracy, szkoły. Proszę Cię: przekształcaj tę przestrzeń w miejsce błogosławieństwa dla innych. W imieniu Jezusa. Amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...