Czy Bóg chce zmienić twoje nawyki?

20 kwietnia 2021

Nawyki mogą być pożyteczne. Nadają pewną strukturę, tworząc ramy pomagające nam zorganizować sobie życie. Jednak wyrażenie „siła nawyku” sugeruje, że czasami nie zastanawiamy się nad tym, co robimy. Po prostu codziennie powtarzamy te same działania, nie poświęcając im nawet sekundy namysłu.
Ostatnio postanowiłem po prostu zmienić moją codzienną trasę do pracy i odkryłem, że równoległa ulica była znacznie mniej kręta i zatłoczona! To pozwoliło mi dotrzeć na miejsce o wiele szybciej. Nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałem.

Podobnie jest z twoim życiem z Bogiem. Zmieniając nawyki, być może odkryjesz nowy, lepszy sposób zbliżenia się do Boga, modlitwy czy służby! Modlę się, By dzisiejszy dzień był dla ciebie okazją. Odnowa może po prostu nadejść wraz ze zmianą nawyków, o czym piszą Maja i Marcelina.

Dziękuję bardzo, Eryku, za to, że zmotywowałeś mnie w trudnym okresie mojego życia, kiedy chciałam już się poddać. Dzisiejsze słowo było dla mnie prawdziwym cudem. Zmieniło całkowicie mój sposób myślenia. Skoro Bóg chce, by mi się powiodło, to tak się stanie.
Maja

Minęły już ponad trzy lata, od kiedy całkowicie przestałam się modlić i czytać Boże Słowo. Jednak kiedy zaczęłam otrzymywać „Cuda każdego dnia”, wszystko się zmieniło. Znowu zaczęłam chodzić do kościoła i co rano mam swój cichy czas: modlę się i uwielbiam mojego Zbawiciela. Dziękuję!
Marcelina

Chciałbym dodać ci dzisiaj otuchy słowami z Listu do Rzymian 12,2 : „Nie podporządkowujcie się już wzorcom tego wieku. Niech was przeobraża nowy sposób myślenia, abyście potrafili rozpoznać, co jest wolą Bożą, co jest dobre, przyjemne i doskonałe”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...