Czy Bóg chce zmienić twoje nawyki?

9 kwietnia 2018

Nawyki mogą być pożyteczne - nadają pewną strukturę, tworząc ramy pomagające nam zorganizować sobie życie. Jednak wyrażenie "siła nawyku" sugeruje, że czasami nie zastanawiamy się nad tym co robimy ... po prostu codziennie powtarzamy te same działania, nie poświęcając im nawet sekundy namysłu!  

Ostatnio, postanowiłem po prostu zmienić moją codzienną trasę do pracy ... i odkryłem, że równoległa ulica była znacznie mniej kręta i zatłoczona! To pozwoliło mi dotrzeć na miejsce o wiele szybciej. Ja po prostu nigdy się nad tym nie zastanawiałem!  

Podobnie jest z twoim życiem z Bogiem. Zmieniając nawyki, być może odkryjesz nowy, lepszy sposób zbliżenia się do Boga, modlitwy czy służby! Modlę się, by dzisiejszy dzień był dla ciebie okazją... odnowa może po prostu nadejść wraz ze zmianą nawyków, o czym piszą Marta i Patrycja:  

"Dziękuję bardzo Eryku za to, że zmotywowałeś mnie w trudnym okresie mojego życia, kiedy chciałam już się poddać. Dzisiejsze słowo było dla mnie prawdziwym cudem. Zmieniło całkowicie mój sposób myślenia. Skoro Bóg chce by mi się powiodło, to tak się stanie... obiecuję... "
Marta  

"Minęło już ponad trzy lata od kiedy całkowicie przestałam się modlić i czytać Boże Słowo. Jednak od kiedy zaczęłam otrzymywać "Cuda Każdego Dnia", wszystko się zmieniło. Znowu zaczęłam chodzić do kościoła i co rano mam swój cichy czas, kiedy się modlę i uwielbiam mojego Zbawiciela. Dziękuję ".
Patrycja  

Chciałbym dodać ci dzisiaj otuchy słowami z listu do Rzymian 12,2:  

"Nie podporządkowujcie się już wzorcom tego wieku. Niech was przeobraża nowy sposób myślenia, abyście potrafili rozpoznać, co jest wolą Bożą, co jest dobre, przyjemne i doskonałe"  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...