Czy Bóg ma plan dla twojej aktywności zawodowej?

2 maja 2021

Apostoł Paweł, sługa pierwszego Kościoła, kształcił się w szkole znanego rabina Gamaliela, który uczył go przepisów Zakonu (Dzieje Apostolskie 22,3).

Choć był wychowany i szkolony przez jednego z najlepszych nauczycieli swoich czasów, Paweł wyuczył się również zawodu wytwórcy namiotów.
Faktem jest, że rabiniczną praktyką tamtego czasu było zachęcanie uczonych do nabycia biegłości w jakimś rzemiośle. Paweł, o czym pisze w listach, był bardzo zadowolony, że mógł sam zarabiać na chleb, nie musząc być zależnym od innych. Bóg dał Pawłowi taką pracę, by mógł Mu służyć wszędzie.
Dlaczego dzielę się tym z tobą? Kiedy zamykają się drzwi pracy zawodowej, nie trać ducha, ponieważ Bóg otworzy inne! On jest Tym, który zaopatruje i wyposaża. Pomimo przeciwności, nie trać otuchy. Bóg ma coś dla ciebie, co będzie pożyteczne dla innych i przez co będziesz mógł Mu oddać chwałę. Tylko wierz, a Bóg otworzy drzwi!

Modlę się, by poniższe świadectwa dodały ci otuchy.

Cześć, Eryku. Otrzymuję „Cuda każdego dnia” od prawie dwóch miesięcy i za każdym razem mam wrażenie, że Bóg mówi bezpośrednio do mnie. Maile przychodzą we właściwym czasie z właściwym przesłaniem. Tydzień temu miałam rozmowę kwalifikacyjną. Naprawdę chciałam tej pracy, ale Bóg pokazał mi poprzez „Cuda każdego dnia”, że życie chrześcijańskie to nie same zwycięstwa i brak problemów. Kiedy to przeczytałam, wiedziałam, że jeśli nie dostanę tej pracy, będzie to oznaczało, że Bóg ma inne plany. Pod koniec dnia dostałam informację, że nie zostałam przyjęta. Byłam wdzięczna Bogu, że przygotował mnie na taką bolesną wiadomość. Bardzo dziękuję Ci za to, że towarzyszysz mi w moim życiu. Niech Bóg Cię błogosławi!
Estera

Z chrześcijanki pełnej wątpliwości i niepokoju stałam się wiernym uczniem Chrystusa. Od 13 lat pracuję w agencji reklamowej. Było we mnie mnóstwo złości i frustracji, bo nie była to moja wymarzona praca. Jednak od kiedy subskrybuję „Cuda każdego dnia”, Bóg codziennie do mnie mówi i uczy mnie prosić z wiarą, że On odpowie. Bóg pozwolił mi lepiej zrozumieć moje zdolności, umiejętności i zainteresowania, i pójść za swoimi marzeniami, pozwalając, by to Jego wola kierowała moimi zawodowymi wyborami. Zdałam sobie sprawę, że muszę być zakorzeniona w Chrystusie, by móc słyszeć Jego głos i ostatecznie stać się taką osobą, jaką On zaplanował. On może nieporównywalnie więcej niż to, o co prosimy, czy o czym myślimy.
Asia

Uwierz, że Bóg ma plan dla każdej dziedziny twojego życia!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...