Czy Bóg rzeczywiście zwleka ze swoja odpowiedzią?

26 lutego 2018

Musiałeś kiedyś czekać w poczekalni u lekarza, fryzjera czy do restauracji? Czasami czekanie jest do zniesienia ... uważasz, że jest uzasadnione. Czasem nie dajesz rady... zbyt długo... za dużo ludzi. Masz dość i nie chcesz czekać ani chwili dłużej! Chcesz po prostu stamtąd wyjść!  

"Wszystko uczynił pięknym w swoim czasie, nawet wieczność włożył w ludzkie serca, tak jednak, aby człowiek nie mógł w pełni pojąć dzieła, za którego dokonaniem stoi Bóg."
Księga Kaznodziei 3,11  

Jak długo można czekać na wypełnienie się obietnicy? Czy Bóg zapomniał o tobie? Czy ma jakieś tajemnice przed tobą? Czy cię okłamał? Z całą pewnością możemy odpowiedzieć "nie, oczywiście, że nie”. Bóg nie mógł cię zapomnieć, i z pewnością nie bawi się twoim kosztem, ignorując cię czy bezdusznie ukrywając coś dobrego przed tobą. Więc ... co się dzieje? Czekanie jest integralną częścią wypełnienia się obietnicy. Czekanie i obietnica są nierozłączne. To w poczekalni kształtuje się twój charakter. To tam nabierasz siły i wytrwałości. To w tym sekretnym miejscu Jego obecności rośnie twoja intymna więź z Bogiem.  

Uczysz się Go coraz lepiej poznawać, rozpoznawać Jego głos od tysięcy innych. Tak więc, kiedy nadejdzie czas by zrobić kolejny krok, będziesz gotowy na to co czeka na ciebie kiedy Bóg otworzy drzwi.  

Czekaj cierpliwie w cichości i zaufaniu ponieważ Boża obietnica jest w drodze!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...