Czy Bóg zaskakuje warunkami pisanymi małym druczkiem?

31 marca 2018

Wyobraź sobie... masz to napisane czarno na białym, to absolutnie pewne...właśnie wygrałeś fantastyczny rejs dookoła świata! Nadszedł ten dzień, przyjeżdżasz do portu ubrany w swoje najlepsze ciuchy, gotowy na przygodę i ... KATASTROFA!  

Stewardesa informuje cię, że tak naprawdę to nie masz pozwolenia wejścia na pokład ponieważ nie dopełniłeś wszystkich niezbędnych warunków. Chwileczkę ... jakich warunków? Tych, zapisanych mikroskopijną czcionką na końcu dokumentu? Ostatecznie, wycieczka przepada, a ty tracisz szansę by cieszyć się tym do czego, jak uważałeś, miałeś prawo .... Dobrą wiadomością jest to, że z Jezusem, nigdy nie czeka na ciebie na horyzoncie jakaś okropna niespodzianka, żadne, mikroskopijnym druczkiem, warunki do spełnienia. To co On obiecuje jest zagwarantowane  

"Jeśli chodzi o was, pozostawajcie przy tym, co usłyszeliście na początku. Jeżeli pozostaniecie przy tym, co usłyszeliście na początku, to pozostawać będziecie również w Synu oraz w Ojcu. A łączy się z tym obietnica, którą sam nam złożył - życie wieczne".
1 Jan 2,24-25  

Obietnice Pana są jasne, pewne i prawdziwe. Twoim dziedzictwem jest życie wieczne z Bogiem! Obietnica jest zapieczętowana przez Chrystusa, Słowo, które stało się ciałem. Słowo, które nie zmienia się zgodnie z panującymi aktualnie trendami, jest najlepszym gwarantem. Jest niezmienne, doskonałe i wieczne.  

Jesteś dzieckiem Najwyższego, a twoje serce i myśli strzeżone są przez Jego Słowo. Możesz mieć pewność życia wiecznego ... gdyż tak powiedział Chrystus.  

Zachęcam byś pomodlił się razem ze mną: "Panie, dziękuję Ci za Twoje doskonałe i niezmienne Słowo. Za Twoje obietnice, które są pewne. Trzymam się tej wspaniałej obietnicy życia wiecznego z Tobą! W Twoim imieniu, amen".  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...